Посадка анемонів: види та особливості догляду

Привабливість тієї чи іншої квітки впливає на її популярність. І тому напрочуд гарну анемону з її насичено-зеленим листям, рівними і щільними стеблами просто неможливо не завести на своїй клумбі. Вона додасть навіть найбільшій території особливого шарму і стане однією з найпомітніших весняних прикрас. На невеликій же клумбі з великими каменями, наприклад, всілякими декоративними прикрасами ці квіти зможуть створити унікальну атмосферу. Анемони завжди добре поєднуються з іншими рослинами світлого, контрастного синього кольору.

Якщо і ви наважитеся посадити "дочку вітрів" на своїй клумбі, то вона буде немов магніт притягувати погляди перехожих. Саме тому ми хочемо, щоб усі ваші старання принесли бажаний результат, і з величезною радістю надамо інформацію, яка навіть досвідченим квітникарям буде цікавою і корисною.

Особливості вирощування анемон

Трав'янистий багаторічник з тонкими і ніжними пелюстками за всієї своєї краси являє собою для квітникарів справжній експеримент. Річ у тім, що ця рослина особлива, тому й вимагає до себе підвищеної уваги. Просто висадити насіння і чекати результату точно не вийде. Знадобиться до кожного аспекту підійти, що називається, ґрунтовно.

Отже, представник сімейства Жовтецевих віддає перевагу помірному клімату. Ці квіти добре ростуть на гірських і рівнинних територіях. І все це слугує підказкою, місце потрібно буде вибрати для висадки таке, де вашій анемоні буде комфортно.

Це слід враховувати! Бульбові та кореневищні анемони - це схожі, але абсолютно відмінні між собою рослини. Що дещо ускладнює пошуки відповідної локації.

Саме тому від вас вимагатиметься знайти приховану від сонця територію, де не буде сильних вітрів і протягів. Слід подбати і про регулярний і достатній полив. А ще, на результат може вплинути й одна помилка при виборі ґрунту. Тому потрібно зосередитися на тому, щоб у процесі вирощування дотримувалися всіх правил. Про них ми поговоримо трохи пізніше.

Види анемон

Ми вже озвучили, що анемони бувають різними, але цікаво інше. Існує їх понад 160 видів. З одного боку, таке розмаїття рослин - це ключова перевага, адже є чималий вибір. З іншого ж боку, слід замислитися, що до кожної квітки потрібен особливий підхід. Тому орієнтуйтеся не лише на красу та насиченість кольору рослини під час вибору прикраси для вашої клумби. Перед тим, як придбати насіння, наприклад, поцікавтеся, яких умов потрібно дотримуватися, щоб дочекатися того самого заповітного цвітіння.

І тут ми хочемо відзначити ключовий момент - всі види анемон діляться на весняні та осінні (японські). Весняні на тлі осінніх мають ширшу колірну парадигму, вони ж і виявляються більш вимогливими, що стосується догляду. А ще рослини прийнято розділяти на види коренів. Анемони бувають бульбові та кореневищні.

Почнемо з опису тих рослин, які мають нетривалий період цвітіння (2-3 тижні), до середини травня. Хочемо перерахувати найпопулярніші весняноквітучі анемони, які мають підвищений попит, і не тільки в нашій країні.

Весняноквітучі анемони

Анемона ніжна - квіти цієї рослини віддалено дуже схожі на ромашки. Цей вид анемон занесено до Червоної книги. Квіти світло-блакитного, темно-блакитного кольору з жовтою серцевиною. Стебла щільні. Висота рослини не перевищує 10 см. Листя довгасте, ущільнене.

Анемона дібровна - діаметр квіток не перевищує 40 мм, коли ж загальна висота рослини - 0,3 м. Квітки невеликі білого кольору. Анемона дібровна одна з найбільш невибагливих і дуже стійких до хвороб рослин. Вона має тривалий період цвітіння.

Анемона Хубейська - серед усіх осінніх видів анемон сорт Анемона Хубейська завжди посідає свою лідируючу позицію. Цвіте рослина наприкінці літа-початку осені. Віддає перевагу територіям з підвищеною вологістю. Висота цієї рослини досягає 1-1,5 метрів. Листя темне, зелене пряме, зелене. Квітки з білими та рожевими чашолистками.

Бульбові анемони

Гібридний сорт "Біколор" - сорт відмінно підходить для вирощування у відкритому ґрунті, теплицях. Висота рослини не перевищує 30 см. Відрізняється цей гібрид тим, що забарвлення квітів подвійне. Білі квіти з насичено-червоною серцевиною завжди привертають до себе увагу.

"Адмірал" - висота рослини варіюється в межах 20-25 см. Квіти невеликі, діаметром 8 см. Анемона сорту адмірал відрізняється тим, що квіти мають яскраве махрове забарвлення. Квіти мають ніжний перламутровий відтінок.

Кореневищні анемони

Анемона лісова - рослина з великими білими квітами, діаметром до 7 см. Листки яйцеподібної форми, прямі. тичинки короткі. Прикореневих листків від 2 до 5. Висота рослини 25-30 см.

"Княгиня Шарлотта" - відносно висока 80-сантиметрова рослина. Красива квітка з темно-зеленим листям і прямими, подовженими стеблами. Бутони розпускаються і перетворюються на великі квітки білого, рідше рожевого забарвлення. Дивовижна особливість сорту - це золота щільна серцевина у кожної квітки.

Підготовка до посадки анемон

Коли ви вже встигли визначитися і з локацією, і з сортом анемон, то саме час провести всі підготовчі заходи. Напевно, перше, що ви зробили - це купили якісне насіння або саджанці. Все правильно і дуже правильно! Тоді на даному етапі потрібно підготувати ґрунт...

Як підготувати ґрунт?

Врахуйте три ключові моменти:

 1. Ґрунт має бути пухким і добре дренованим.
 2. Крім цього, слід подбати, щоб ґрунт містив максимальну кількість поживних компонентів. Добре підійде листяна земля. Нерідко використовують і торф'яний суглинок. Майже завжди для посилення ефекту ґрунт збагачують піском.
 3. Важливий контроль за тим, наскільки кислий ґрунт. Якщо потрібно дещо розбавити його, то ми рекомендуємо використовувати деревну золу. Замінити її ви можете і доломітовим борошном.

Як підготувати насіння?

Найчастіше для вирощування анемон на ділянці використовують саме насіннєвий спосіб. Рекомендувати відмовитися від нього або ж наслідувати приклад багатьох ми не можемо. Тому доцільніше вказати на ключові моменти й озвучити правила.

Візьміть собі на замітку, що схожість навіть найякіснішого насіння анемон критично низька. Тому розраховувати на те, що все насіння зійде не варто від початку.

Наша порада: стратифікуйте насіння за 4-7 тижнів до його висадки. Процес стратифікації може бути як природним, так і штучним. Дійте виключно на свій розсуд.

Підготовка бульб анемони

Цей варіант вважається оптимальним і результативним, він має максимальну результативність на тлі всіх інших. Висаджують бульби гострим кінцем вниз. Поміщають їх у добре зволожений пісок, на глибину 0,15 м. Але тут ми хочемо звернути увагу на те, що перед висадкою бульби слід опустити в теплу воду. Подібного роду пробудження дозволить делікатно пробудити бульби від сну. Іноді використовують метод обмотування бульб вологою тканиною. Обидва варіанти приблизно однаково ефективні.

Посадка анемони у відкритий ґрунт

Важливо усвідомлювати, що коренева система анемон добре розростається. Саме тому потрібно витримувати достатню відстань між рослинами.Висадка саджанців здійснюється тоді, коли у рослин налічується мінімум два листки. Осіння посадка передбачає утеплення верхнього шару землі гілками, листям.

Посадка насіння анемони

Висівають насіння восени або навесні. При цьому ще раз хочемо акцентувати увагу на тому (і всі квітникарі з цим погодяться), що спосіб має найменшу ефективність. Зародки в насінні практично не розвинені, і це істотно уповільнює процес проростання. Якщо ж використовувати висадку насіння для розмноження анемони, то підготувати потрібно тару і розмістити в ній пухкий ґрунт. Крім цього, обов'язковою умовою, що збільшує кращу ймовірність результату, є розміщення горщиказ насінням у тінистому місці.

Догляд за анемоною

Доглядати за "дочкою вітрів" дуже просто. Насправді, потрібно дотримуватися двох правил - не пересушувати ґрунт, не заливати рослину.Особливість культури в тому, що на різних етапах свого росту і розвитку квітка потребує різної кількості вологи. І основним завданням для квітникаря є саме дотримання норм. Так, наприклад, у вегетаційний період зволоження ґрунту має бути помірним. А ось у момент формування бутонів інтенсивність поливів може збільшитися в кілька разів.

Не забувайте регулярно усувати бур'яни і розпушувати ґрунт. При цьому візьміть до уваги, що коренева система у квітів тендітна, тому використання сапки категорично неприйнятне.

Полив

Найнебезпечніше для життя рослини - це надмірний полив. Він провокує появу багатьох захворювань і гнилі. Тому подбайте про те, щоб вологи було достатньо, але не через міру.

 • Навесні рослини анемони поливають не частіше, ніж раз на тиждень.
 • Якщо літо сухе і спекотне, то ранковий щоденний полив буде обов'язковим.
 • У дощове літо додатковий штучний полив рослини не проводиться.

Підживлення

На етапі цвітіння для досягнення найкращого результату використовуються безпосередньо тільки органічні добрива. А ось уже восени більше підійдуть саме мінеральні добрива. Таким чином ви маєте вивести для себе загальне правило: підживлення анемон здійснюється двічі на рік.

Зверніть увагу! Нерідко квітникарі в процесі посадки роблять 1 прикорм. У такому разі його достатньо і повторне проведення маніпуляції не знадобиться.

Захворювання і шкідники

Здавалося б, що настільки ніжна рослина схильна до багатьох захворювань і дуже привертає увагу шкідників. Але тут є позитивний момент. Як показує практика, анемони дуже стійкі до інфекційних і неінфекційних захворювань. А це означає, що при проведенні профілактичних заходів ви маєте всі шанси для того, щоб повністю захистити свою рослину.

Щодо шкідників, тут потрібно бути напоготові. Слід регулярно оглядати рослину, бо равлики та слимаки з'являються дуже швидко. Шкідників потрібно обов'язково і ретельно зібрати, і тільки після цього провести обробку. Ми рекомендуємо використовувати хімічний препарат - метальдегід.

Нематоди - найлютіші вороги для анемон. Саме їх поява в більшості випадків вимагатиме повного знищення кущика, ураженого листовими нематодами.

Розмноження анемон

Що стосується розмноження, то тут варіантів чимало. Потрібно лише вибрати той, який підходить саме вам.

 • Анемони розмножуються насінням. Процес займає чимало часу, але вважається результативним.
 • Спосіб вирощування анемон бульбами дуже простий і результативний.
 • Діленням кореневища і кущика ви також зможете розмножити більшість із сортів анемон.

Після цвітіння

На заключному етапі нашої розповіді хочемо звернути вашу увагу на те, що анемони потрібно обов'язково на зиму викопувати. Усі розмови про те, що бульби допустимо залишати в ґрунті на зиму, не мають фактичного підґрунтя. Подібна дія не принесе позитивних результатів, а особливо, якщо раптом зима буде морозною і холодною.

Як діяти правильно:

 1. Насамперед потрібно викопати і трохи підсушити бульби.
 2. Далі зрізати наземну частину рослини.
 3. Цибулини краще закопати в пісок і зберігати в неважливому, темному місці. Підвал або льох для цього, як показує практика, відмінно підходять.

Ответы на часто задаваемые вопросы:

Залежно від сорту анемони можуть цвісти як наприкінці травня, так і наприкінці вересня. Загальний період цвітіння становить до 35 днів. Тривалість цвітіння кожного сорту може варіюватися і відрізнятися від інших. Несприятливі умови, неправильний догляд - все це може вплинути на тривалість цвітіння і його початок.
Анемона - це трав'яниста рослина сімейства Жовтецевих. Назва квітки нерозривно пов'язана з вітром. У перекладі з грецької слово "анемона" означає вітер, чому в народі рослину називають "дочкою вітрів".
Ці унікальні квіти допустимо висаджувати як восени, так і навесні. Головне тільки дотримуватися всіх правил. Слід попередньо підібрати відповідне для цих рослин місце, підготувати ґрунт. Найчастіше на етапі посадки анемон здійснюється і перше підгодовування.
Висаджують бульби гострим кінцем вниз. Поміщають їх у добре зволожений пісок, на глибину 0,15 м. Якщо замочити попередньо бульби, то бруньки будуть помітними. Якщо є сумніви, то висаджують бульби під невеликим кутом, боком.
Коментарі
-->