0
0

Пізньоцвіт

-50%
Код товару: 33001
0
Колхікум Giant ( безвременник) - рослина що квітами дуже нагадує весняний крокус. Безвременник зацвітає в осінній період. Квіти ніжно-рожевого кольору, неймовірно тонкі, ніби вирізані з паперу.Сорт Giant  є багаторічним і не потребує викопування на з..
52.79 грн.26.40 грн.
-50%
Код товару: 33004
1
Колхікум ( Безвременник) Album - сорт що вражає своєю ніжністю та білизною. З першого погляду здається, що це весняний крокус, що помилився в часі. Квіти великі за розміром, досягають 10 см у довжину. При цвітінні, листя ця рослина немає. Зацвітає в ..
77.49 грн.38.75 грн.
-50%
Код товару: 33007
1
Пізньоцвіт Pleniflorum (Пленіфлорум) - даний сорт пізньоцвіту досить часто можна сплутати з крокусами. На відміну від крокуса пізньоцвіт Pleniflorum цвіте у другій половині осені. У висоту рослина досягає 15-20 см. Квіти сорту Pleniflorum мають махро..
72.59 грн.36.30 грн.
-30%
Закінчується
Код товару: 33002
1
Колхікум Waterlily ( Ватерлілі) - просто неймовірний сорт безвременника, що вражає своєю пишнотою та ефектністю. Зацвітає Ватерлілі в  осінній період та цвіте протягом місяця. Квіти рожевого кольору, махрові, в діаметрі досягають 10 см. Висота рослин..
69.29 грн.48.50 грн.
-30%
Код товару: 33003
0
Колхикум Rosy Dawn (безвременник) - багаторічна рослина, що зацвітає в осінній період. Квіти чашовидні, до 10 см у довжину, рожевого кольору і білою серединкою посередині. Зацвітає рослина у вересні-жовтні, зовсім не вимоглива до грунтів проте надає ..
85.79 грн.60.05 грн.
Немає в наявностi
-30%
Код товару: 33006
0
Пізньоцвіт Lilac Bedder (Лілак Біддер) - великоквітковий багаторічний сорт який заворожує своїм осіннім цвітінням. Бокаловидні квіти бузкового забарвлення з яскравою серединкою доволі красиво виглядають у групових посадках. Висотою пізньоцвіти досяга..
77.49 грн.54.24 грн.
Немає в наявностi
-30%
Код товару: 33005
0
Пізньоцвіт Bulbocodium (Бульбокодіум) - простий але водночас чарівний сорт пізньоцвіту. Цвітіння сорту Більбокодіума можна спостерігати з вересня та тривалістю до жовтня. Цвітіння на протязі 4-х тижні з доволі красивими бузковими квітами діаметром до..
32.99 грн.23.09 грн.
Немає в наявностi
Марина Гузій 2021-10-11
Отримала 4 чудові цибулин колхікума Pleniflorum. Дякую за прекрасну якість, з нетерпінням чекаю цвітіння. В подарунок отримала тюльпани мікс - посадила дуже задоволена посадковим матеріалом. Дякую Вам величезне!!!!!
Бондаренко Наталія Юріївна 2020-11-02
Заказывала безвременник Waterlily в этом сезоне.Получила немного не такой, цветки не махровые.В магазине ответили что луковица молодая, поэтому махровым цветок может стать позже.Посмотрим каким он будет на следующий год.
Мария Жемчужникова 2020-09-28
Прислали уже проросшую луковицу, так что могу оценить сразу же - очень нежный цветок. Отдельное спасибо за эко-упаковку


Пізньоцвіт, шафран луговий, колхікум або осінній крокус - все це назва однієї і тієї ж багаторічної рослини Colchicum. Витонченість і різноманітність колірної гами цих тендітних на вигляд квіток підкорило не одне серце любителів прекрасного. Все, що потрібно знати про посадку, догляд і його особливості далі

Популярні види і сорти

Квітникарі і ландшафтні дизайнери люблять пізньоцвіт за те, що він служить чудовою прикрасою осіннього саду, коли більшість квітів уже не цвіте. Колхікум - ідеальний варіант продовжити літній настрій на своїй ділянці. До популярних осінніх сортів шафрану лугового відносяться:

  • Пізньоцвіт осінній (Colchicum Autumnale). У висоту рослина досягає 40 сантиметрів. Пелюстки у цього сорту можуть бути як звичайні, як і махрові. Бутон великий, в діаметрі становить 7 сантиметрів. Забарвлення квіток варіюється від білого до насиченого бузкового. Листя довгастої форми відмирають на початку літа.
  • «Альбом» (Colchicum Album). Красиві бокаловидні квіти чистого білого відтінку, що не мають пелюсток на бутоні, з'являються ранньою осінню. Діаметр бутона - 5 сантиметрів.
  • Пізньоцвіт чудовий (Colchicum Speciosum). Даний сорт відрізняється наявністю яскраво-зеленого листя, хвилястих по краях. Довжина стебел доходить до 50 сантиметрів. Стебла і листя в'януть ще в червні. А у вересні зацвітають дуже великі лілові, або навіть фіолетові квіти.
  • Пізньоцвіт Кілікійский (Colchicum Cilicicum). Стебла рослини досягають у висоту до 60 сантиметрів. Листя довгі і мають форму еліпса. Квіти мають воронкоподібну форму, яскравого рожевого або пурпурного відтінку з білою серединою. У центрі бутона знаходиться одна велика тичинка.
  • Але крім осінніх видів в природі зустрічаються і весняні сорти рослини. Найбільш популярним весняноквітнучим пізньоцвітом є сорт «Брандушка» (Colchicum Bulbocodium). Квітки у нього великі, яскраво-рожевого або бузкового кольору. Розквітає в квітні-травні і не в'яне 2-3 місяці.

Посадка і догляд пізньоцвіту

Пізньоцвіт - сонцелюбива рослина, погано росте в повній тіні і болотистих місцях. Любить пухкий і помірно-зволожений грунт, тому варто подбати про його регулярного поливу.

Посадку шафрану лугового здійснюють за місяць до його цвітіння. Весняні сорти висаджують в кінці березня-початку квітня, а осінні - в кінці серпня та вересні. На яку глибину закопувати цибулину визначають її розміром: дрібні садять в грунт на 8 - 10 сантиметрів, більші - на 15-17. Між бульбами залишають відстань 15 - 20 сантиметрів, так як вони добре розростаються і виганяють по кілька квіток одночасно.

Важливо! Пізньоцвіт - отруйна рослина. І отруйні в ньому абсолютно всі частини, починаючи бульбами і закінчуючи пелюстками. При роботі з квітами обов'язково слід надягати рукавички.

Луговий шафран не примхливий, занадто дбайливого догляду до себе не вимагає. Як і будь-яким іншим кольорам, йому потрібен періодичний полив, прополка, розпушування грунту, а також підживлення. Якщо зими в регіоні занадто суворі, рослина вкривають сухим листям.

Зелене листя з'являються вже ранньою весною. Колхікум зростає і випускає стебла аж до початку літа. У червні зелень починає в'янути і висихати, а на стеблах утворюються насіннєві коробочки. В такому стані колір проводить все літо. З настанням осені з бульб проростають квітконосні стебла невеликої висоти (15-20 см) і розпускаються красиві бутони.

Важливо! Зів'ялі стебла обрізати ні в якому разі не можна. Вони продовжують живити цибулину, і якщо їх обрізати рослину може не зацвісти восени. Занадто засохлі стебла і листя, які без зусиль відламуються рукою, прибирати можна.

Пересадка пізньоцвіту проводиться раз в 7 років (якщо мова не йде про розмноження). Після закінчення цвітіння цибулини викопують, очищають від землі і зберігають у прохолодному і сухому місці до часу посадки на нове місце.

Способи розмноження

Існує 2 способи розведення рослини: цибулинами і насінням. Перший метод найпростіший і швидкий. Після закінчення періоду вегетації бульби викопують, чистять і висаджують після зимівлі на підготовлену ділянку.

Насінням пізньоцвіт розмножують вкрай рідко через складність процесу. Щоб з них проросли квіти, буде потрібно від 5 до 7 років. Для сучасних умов це дуже тривалий термін, тому даний метод не затребуваний.

Для розмноження насінням потрібно:

  • добре розпушити і удобрити землю;
  • замочити насіння у воді на кілька хвилин;
  • посипати їх на невеликій глибині (не більше 1 сантиметра) і зверху присипати землею.

Важливо! Насіння краще довго не зберігати і садити відразу після їх збору.

Сіянці необхідно періодично поливати, прополювати. На зиму утеплювати ялиновим гіллям. При такому способі розведення чекати перших сходів можна кілька років.