Саджанці дуба

В наявностi
Код товару: 800347
0
Дуб Червоний - швидкоростуче багаторічне дерево. Належить до типу листопадних дерев. Рослина має вражаюче забарвлення в осінній період, що дозволить створити справжню красу при груповій або поодинокій посадці. Особливості сорту: • у дорослому віці ро..
199.99 грн.
Продано
Немає в наявностi
Код товару: 800999
0
Дуб Черешчатий - багаторічне дерево відноситься до сімейства букових. Є найдовговічнішим деревом. Окрім декоративного оформлення, стані дерева використовують для вироблення меблів. Особливості сорту: • у дорослому віці рослина досягає 40 метрів; • ді..
56.99 грн.
Немає в наявностi

Вартість Дуб

НазваЦіна
Дуб Червоний 2 л199.99 грн
Дуб Черешчатий p956.99 грн

Дуб - символ величі та довголіття. Цей могутній вид здатний рости кілька століть, а значить, посаджений вами саджанець буде вражати і тішити кілька майбутніх поколінь. Багато садівники-любителів тільки мріють виростити це чудо-дерево, але відсутність досвіду гальмує починання. Розглянемо особливості вирощування саджанців дума і догляду за рослиною сімейства букових.

Довідка! Жолуді з'являються тільки у 30-річного дуба.

Вибираємо місце для посадки дуба

Дуже важливо вибрати правильне місце для посадки саджанців. І враховувати його небувалі розміри в майбутньому. При виборі розташування для саджанця зверніть увагу на кілька нескладних правил:

 • Дуб любить багато сонця.
 • Грунт обов'язково повинен бути родючим.
 • Легко переносить посуху (застій води зашкодить).
 • Дерево любить простір.

Садівник повинен враховувати, що в майбутньому дерево може широко розкинути гілки, і повільне зростання не означає, що дерево буде маленьким. Корінь зможе зруйнувати будь-який фундамент - враховуйте цей важливий момент.

Особливості посадки саджанців дуба восени

Проводити будь-які маніпуляції з саджанцями дуба восени небажано. Вони теплолюбні, і пережити зиму шансів мало. Осіння посадка можлива за допомогою жолудів. Насіння дуба можна роздобути тільки восени. Воно не здатне зберігатися тривалий час, як безліч іншого. Тому садити їх потрібно відразу після збору. Обов'язково враховуйте принципи посадки:

 • жолуді необхідно покласти в лунку глибиною 20 см і присипати землею;
 • жолуді обов'язково обернути водонепроникним матеріалом і залишити отвір для кисню (восени і взимку може бути багато опадів, це зашкодить йому);
 • контролюйте вологу (якщо дощі або сніг - накрийте, якщо посуха - зволожите грунт);
 • запасіться терпінням, рослина з'явиться над поверхнею землі не менше ніж через 2 місяці або вже весною.

Увага! Проростання жолудя починається з кореня. Тому пагінців доведеться чекати довго.

Особливості посадки саджанців дуба навесні

Навесні є можливість посадити дуб саджанцем, купити їх ви можете в нашому магазині. Весняна посадка дуба більш актуальна. Адже навесні у молодого дуба більше шансів прижитися та прорости ніж восени.

У весняній посадці теж є алгоритм:

 • Заготівля лунки повинна початися за деякий час до посадки (грунт необхідно змішати з добривами).
 • Поглиблення має бути не менше 30 см або  в залежності від розміру коріння саджанця
 • Засипте на дно лунки дренаж і частину заздалегідь заготовленого грунту.
 • Акуратно опустіть саджанець в поглиблення, додайте і притрамбуйте  грунт.

На цьому етапі весняна посадка саджанця завершена. А те, яким дуб виросте, покаже подальший догляд за деревом. Це найважливіший аспект в подальшій життєдіяльності дерева.

Подальший догляд за саджанцем дуба

Дерево росте повільно, тому йому необхідний ретельний догляд і правильна підгодівля перші кілька років. Особливих правил по догляду немає, але проведення простих маніпуляцій зробить дерево сильнішим:

 • підгодівля проводиться 1 раз у 2 роки, для цього застосовують мінеральні гранульовані добрива;
 • слід обробляти дерево фунгіцидами, це захистить його від шкідників і хвороб;
 • обрізка актуальна на третьому році життя (форму і вид обрізки садівник визначає сам).
 • Обов'язково слід захистити молоде дерево з приходом зими:
 • засипте грунт навколо стовбура сухими листям і соломою;
 • прикладіть гілки до стовбура та утеплите мішковиною в кілька шарів. Зняти утеплювач можна тільки з настанням стабільного тепла.

Дуб в ландшафтному дизайні саду або дачі

Для прикраси власної ділянки люди здатні на багато що, але посадити дуб як акцент саду або дачі - це серйозна заявка на успіх. Він може стати «королем» загального дизайну, і всі інші рішення можна сміливо обігравати навколо нього. Розкішний дуб своєю чергою не розчарує розлогою кроною і буйним розмаїттям барв в залежності від пори року.


Кориснi статтi
15.10.2017
Багаторічні люпини - окраса саду
Багаторічні люпини - окраса саду
Люпин належить до роду бобових. Сама назва перекладається як вовк і дуже часто квітку називають "вовчими бобами". У природі ростуть люпин у середземноморському африканському регіоні та Західній півкулі. Це все дикорослі види, але в садівництві найпопулярнішими є гібридні види, які були виведені селекціонерами і на сьогоднішній день активно вирощуються в садах і на клумбах...
31.10.2018
Хризантема: чому не цвіте, як пересадити та інші проблеми догляду
Хризантема: чому не цвіте, як пересадити та інші проблеми догляду
Осінь - поступово зникають фарби, опадає листя, а небо стає все темніше. Повітря трохи гірке на смак. Цвітуть хризантеми - останній подих літа, що минає. Це дивовижна рослина, природне витонченість якого відточувалося століттями спрямованої селекції, вчинене в своїй красі...
20.08.2018
Як продовжити свіжість букету квітів
Як продовжити свіжість букету квітів
Вирощуючи рослини ви напевно не раз прикрашали ними будинок і дарували букети з клумби близьким людям. А чи знали ви, що термін життя композиції безпосередньо залежить від її складу? Так є квіти, які відмінно уживаються разом, а деякі рослини зовсім не терплять «сусідів». У цій статті розберемо, які квіти можна комбінувати, а які ні...
-->