Як обрізати троянди після цвітіння?

Як обрізати троянди після цвітіння?

Липень — місяць буйного, пишного, рясного цвітіння троянд. Та аби рослини були гарними, їм потрібен догляд. Відцвівші бутони забирають у куща вологу та поживні речовини з ґрунту. Тож як правильно обрізати троянди, аби вони продовжували цвісти?

Рясні троянди

Є сорти троянд, які цвітуть китицями. Та за різних причин, китиця починає відмирати, а бутони — засихати. Тоді такі гілки треба обрізати. Зробити це можна за допомогою секатора. Обріз треба робити над брунькою першого п’ятилистника. Буває і так, що на китицях можуть одночасно знаходитися як свіжі бутони, так і відцвівші квіти. Тоді пошкоджені троянди треба просто відрізати чи зламати руками. 

Зверніть увагу на те, аби пелюстки не осипалися на землю. Бо якщо вони почали гнити, це може бути причиною різних захворювань:
  • борошниста роса;
  • чорна плямистість;
  • іржа;
  • септоріоз та інші.

Так що обрізати гроно треба до того, як пелюстки починають осипатися.

Плетиста троянда

Троянда, яка цвіте лише один раз на рік. А саме цвітіння відбувається на минулорічних пагонах, які кущ випускає заздалегідь. І саме ці пагони треба доглядати, аби вони не виснажувались та були міцними, живими, гарними і здоровими. Це забезпечить пишне цвітіння на наступний рік.

Обрізку потрібно робити після відцвітання китиці з трояндами біля нового пагона, який пускає кущ. Таким чином ви зріжете гілку, яка забирає на себе корисні та необхідні речовини. А новий пагін дасть гарне цвітіння у майбутньому.

Чайно-гібридні троянди

Чайно-гібридні троянди особливі — вони цвітуть одним бутоном. Тож пагін такої троянди треба обрізати не над п’ятилистником, а під ним, роблячи відріз над брунькою пагона.

Доглядайте ваші кущі троянд правильно і насолоджуйтесь неперевершеним виглядом та ароматом квітів кожного року!

троянди

Коментарі
-->