Вирощування нарцисів у домашніх умовах

Нарциси - сонячні й дуже красиві рослини. Прийнято вважати, що середовищем їхнього проживання може слугувати тільки квітник. Але це далеко не так. Ці багаторічні квіти, що відносяться до сімейства амарилісових, прекрасно ростуть і в домашніх умовах, висадивши їх у горщику, ви зможете насолоджуватися красою довгий час.

Характеристика квітки

Нарцис одним із перших зацвітає після тривалої зими, даруючи відчуття тепла, сонця та радості. Ці квіти ознаменують початок весни. На сьогоднішній день існує понад 30 сортів нарцисів. Квіти зазвичай мають жовтий відтінок або білий. Коронка може бути одноколірна, двоколірна. Яким би не був відтінок самої квітки, стебла і листя завжди одного кольору - темно-зеленого. Є також кілька окремих видів для домашнього вирощування, це "Форчуна", "Магнет", "Yellow sun" та інші. Найбільшу популярність має нарцис "Паперовий", його квіти розташовуються на одному квітконосі. Цвітуть рослини в період з грудня по березень.

Посадка цибулин

Для висадки варто вибирати м'ясисті, великі цибулини. При висадці не засипайте повністю посадковий матеріал. Цибулина повинна на третину залишитися зверху. Час посадки - вересень. Після висадки полийте вазон і злегка примніть ґрунт.

Порада. Щоб рослина швидше прижилася і радувала вас, на дно горщика покладіть шар дренажу. Для вкорінення та адаптації рослини помістіть горщик на 12 тижнів у прохолодне місце з температурою +7 +10 градусів. З першими паростками можна перенести вазон у світле місце.

Полив і добриво

Нарцис росте, як і в півтіні, так і на сонці. Не любить він занадто сухе повітря, тому поруч із ним поставте посудину з водою. Не рекомендується ставити його біля батареї.

Зимівля нарциса

Після того як період цвітіння закінчиться, необхідно:

  • усі відцвілі бутони зрізати;
  • рекомендується удобрити ґрунт;
  • засохле листя зрізають, цибулину виймають і сушать.
  • просушену цибулину обробляють фугніцидом і поміщають її в прохолодне темне приміщення.

Для зберігання підходить овочевий відділ холодильника. Як правило, наступного року ці цибулини використовують для висадки у відкритий ґрунт, а для домашнього вирощування вибирають нові.

Купити нарциси в горщику або вибрати посадковий матеріал для саду пропонуємо в нашому інтернет магазині. Ви отримаєте вже висаджену у відповідний ґрунт цибулину.  Всі товари відправляємо якісно і надійно запакованими по Україні в короткий термін.

Коментарі
-->