Топ низькорослих багаторічних весняних квітів

Доволі рідкісні, але дуже гарні квіти, які висаджують восени, а пророщуються вони вже навесні чи на початку літа. Мова йде про анемони, іриси цибулькові, проліски, мускарі та іфейон. Далі ми поговоримо саме про ці рослини: коли висаджувати, як доглядати, та які особливості вони мають.

Анемони

Різнобарвні багатолітні квіти, які проростають кущами до 20-30 см. Цибулини анемонів мають коричневий колір та різну форму. Через це визначити бік проростання доволі важко.

Проте анемони дуже добре розмножуються та розростаються. Садити їх треба або у вересні-жовтні, або ранньою весною, заглиблюючи цибулину приблизно на 5 см. Наразі існує багато сортів анемонів: різних кольорів та різновидів.

Анемони

Іриси цибулькові

Цибулькові іриси розподіляються на дві групи. Перша — іриси ретикулята. Вони ранні, низькорослі, 10-15 см заввишки та проростають як тільки зійде сніг. Бажано висаджувати такі цибулини групою (одна біля одної) та на глибину 5 см.

Інша група ірисів — голандіка. Вони проростають ближче до літа і цвітуть протягом червня. Заввишки такі іриси 50-60 см.

Іриси цибулькові

Проліски

Цибулини пролісків також дуже відрізняються за кольором та формою: вони бувають білі, жовті та фіолетові. Головна їх особливість — морозостікість.

Проліски

Мускарі

Витончені квітки, які виростають до 10-15 см заввишки. На одному стеблі мускарів утворюється суцвіття у вигляді дзвоників: блакитної та білої гами кольорів.

Мускарі

Іфейон

Доволі високі рослини: заввишки 20-25 см. Розцвітають вони різними барвами: рожеві, блакитні, фіолетові, білі з поодинокими квіточками зірковитої форми. Цибулини іфейонів позбавлені лушпиння, а саме цвітіння дуже довге. Тож, коли одні квіточки починають відцвітати, на їхньому місці з’являються інші.

Висаджують іфейон на глибину 5 см, але через меншу морозостійкість на зиму їх потрібно мульчувати.

Іфейон

Відео-огляд

Анемони, Іриси цибулькові, Проліски, Мускарі, Іфейон

Коментарі
-->