Тюльпан - романтичний провісник тепла з Персії

Кожної пори року властивий неповторний шарм і чарівність, однак саме настання весни змушує серця тремтіти і битися частіше без видимої причини. Особливого магічного флеру сезону додають його ароматні супутники – квіти. Проліски – перші вісники весни, що проглядаються з-під снігу вже в березні, але, на жаль, радують своєю ніжною красою лише кілька тижнів.

Без тюльпанів неможливо уявити найдобріші душевні весняні свята – День Матері та 8 березня, коли чоловіки в усьому світі дякують близьким жінкам за ніжність, любов і турботу.

Ще одна характерна риса тюльпанів - є те, що це чи не найпоширеніша весняна квітка, що дозволяють чоловікам виявити оригінальність. Так, до цього моменту у світі налічується понад 140 видів, найфантастичніших форм і кольорів.

Види і особливості

За кілька століть селекції, професіонали-садівники досягли величезних успіхів. За формою бутонів тюльпани поділяються на:

  • Класичні (трохи неправильної яйцеподібної форми);
  • Бахромчасті;
  • Зеленоквіткові;
  • Махрові;
  • Ліліоподібні;
  • Папужні.

Про палітру кольорів можна говорити нескінченно. Тільки за приблизними підрахунками відомо про 1,8 тис. відтінків та комбінацій!

Важливим є і те, що може відрізнятись і запах тюльпанів. Залежно від сорту, він може мати тонкий, ледь вловимий аромат весняного дощу, так і більш виражений, з нотками фруктів та інших рослин.

Походження квітки

Батьківщина тюльпанів – Середня Азія, орієнтовно Персія, де їх культивували та вирощували при султанських палацах, на знак відданості та любові до правителя. Багато східних поетів і філософів у своїх творах звеличували його як дар небес, символ краси і жіночності.

Точно не відомо, хто привіз ці чудові квіти до Європи, але вже у 16 столітті серед аристократії та знаті тюльпан завоював небачену популярність. Чого тільки коштували «Тюльпанові бали» у Версалі, які влаштовували Луї XVIII, які прикрашали десятки тисяч ніжних та прекрасних квітів.

Купівля цибулин тюльпанів

Придбати посадковий матеріал можна будь-якої пори року, але найзручніше робити це влітку. Вирішивши купити цибулини тюльпанів, потрібно ретельно оглянути кожну на наявність жовтих чи білих плям, що свідчать про гнилі чи хвороби. Вони повинні бути пружними, навіть твердими, в діаметрі від 10 до 15 см, залежно від сорту та класу квітки.

Як садити та доглядати

Луковицы тюльпанов Matla Flowers

Посадка тюльпанів здійснюється восени, але треба враховувати, що для нормального вкорінення їм потрібно 3-4 тижні. Тому досвідчені садівники радять їх висаджувати в середині вересня, коли температура грунту досягне позначки 10 градусів.

Порада: Рекомендується відразу підживити землю азотним добривом, щоб навесні тюльпани якомога раніше зацвіли.

Клумбу варто розміщувати у легкій півтіні, краще між деревами чи високими чагарниками – для захисту від вітру. Висаджувати тюльпани потрібно на глибину рівну трьом діаметрам цибулини - тоді вона не замерзне і не висохне у ґрунті. Перед посадкою бульб рекомендується їх потримати протягом години у слабкому розчині марганцівки для дезінфекції та знищення можливих шкідників.

Тюльпани – вологолюбні рослини, тому вимагають регулярного та рясного поливу. Вода при цьому повинна бути теплою та відстояною - найоптимальніше підходить дощова або джерельна. Варто пам'ятати, що при поливі краплі не повинні потрапляти ні на листя, ні на бутони, так як це може створити сонячні опіки рослини.

Порада: щоб уберегти квітку від сонячних опіків можна викопати неглибокі канавки між рядами, які доставлятимуть воду безпосередньо до самого кореня рослини.

Цвіте тюльпан з кінця квітня до початку червня, радуючи своїми яскравими та ніжними квітами, коли дерева ще тільки почали розпускатися, і природа не тішить різноманітністю фарб. Залежно від сорту, довжина стебла може серйозно коливатись – від 10 до 100 см, так само, як і розмір квітки – від 3 до 12 см у діаметрі.

Зберігання цибулин

Після того, як тюльпан відцвіте, потрібно ще два тижні поливати його, даючи можливість вибрати всі поживні речовини зі стебла. Поступово зменшують кількість води, поки листя не пожовкне і не скрутиться в трубочку. Після цього, акуратно викопують цибулинки, сортують за сортами і ставлять на просушування в тепле і темне приміщення. Перед цим рекомендується продезінфікувати їх у слабкому розчині марганцівки або гарячій воді (+50 за Цельсієм) протягом 10 хвилин.

Зберігати цибулини потрібно в злегка затемненому місці при температурі до +12 в добре провітрюваній тарі або на дерев'яних ґратах. Ідеально підійде сарай або горище, де відбувається постійна циркуляція повітря. Приблизно раз на тиждень потрібно оглядати цибулини на предмет ураження гниллю або шкідниками і безжально розлучатися з м'якими або хворими..

Цибулинки тюльпанів «Matla Flowers»

Наш магазин не займався, не займається, і ніколи не займатиметься перепродажем бульб квітів невідомого походження. Всі цибулини, представлені в каталозі «Matla Flowers», вирощені на власних ділянках, а тюльпани під зріз у професійно обладнаних теплицях з використанням голландського посадкового матеріалу, дотримуючись сортових та видових особливостей рослин.Коментарі
-->