Як продовжити свіжість букету квітів

Вирощуючи рослини, ви напевно не раз прикрашали ними будинок і дарували букети з клумби близьким людям. А чи знали ви, що термін життя композиції безпосередньо залежить від її складу? Так, є квіти, які відмінно уживаються разом, а деякі рослини абсолютно не терплять "сусідів". У цій статті розберемо які квіти можна сміливо комбінувати, а для яких потрібна окрема ваза. Ця інформація буде корисна як флористам, так і садівникам.

Нарциси. Характеризуються виділенням слизового клітинного соку, квіти до нього "підселяють" наступного дня. За цей час сік розчиниться і не завдаватиме шкоди.

Молочай. Якщо ви використовуєте його, будьте акуратними. Він виділяє сік, який буквально губить інші квіти. Щоб "подружити" його з рослинами, просто поставте молочай на кілька секунд в окріп або припечіть стебла, підтримавши їх над вогнем. Така процедура, по-перше, врятує молочай від зневоднення, а по-друге, продовжить термін цвітіння букета.

Квіти, які не терплять сусідства у вазі

Конвалії, гвоздики, орхідеї, маргаритки, маки і волошки не можуть перебувати поруч з іншими рослинами.  Вони мають стояти у вазі самі, інакше швидко зів'януть і призведуть до засихання своїх сусідів.  Також необхідно за можливості не додавати троянду до інших квіток. Вона виділяє згубний для інших рослин фермент, також її запах є токсичним для гвоздики. Сусідство з королевою всіх квітів може призвести до того, що композиція швидше зів'яне.

Взаємодія з фруктами та ягодами

Не рекомендується ставити біля вази з квітами фрукти, особливо яблука і банани. Плоди виділяють особливу специфічну речовину, яка під час взаємодії з квітами призводить до їхнього в'янення.

Збільшення тривалості пахощів букета

Існують рослини, ферменти яких є природним антибіотиком, що очищає воду. До таких належить герань, туя, кипарис, жасмин, евкаліпт і ясменник. Вони здатні прикрасити композицію і значно подовжити їй життя, тож експериментуйте і сміливо їх використовуйте!

Складаючи букети для дому або як подарунок, намагайтеся уникати "небажаного сусідства". Додавайте в композицію "дружні" один до одного види, і ваш букет буде не тільки грати різними фарбами, а й милувати очі якомога довший час. Тепер ви знаєте секрети довговічності букета і зможете здивувати стійкою композицією друзів, знайомих і рідних!

Коментарі
-->