Веселковий спараксис у вашому саду

Спараксис - це райдужна рослина, належить до сімейства ірисових. Попри свою вибагливість це дуже популярна квітка. Вона яскрава і її цвітіння дійсно заворожує.

Розпускається в травні і радує своєю красою до червня місяця. Веселкові квіти спараксиса мають лійкоподібні та зірчасті пелюстки, які привертають увагу. Особливо красиво спараксис виглядає в букеті. Яскраві спараксиси здатні прикрасити квіткову композицію, надавши їй особливого шарму.

Характеристика квітки

У висоту спараксиси виростають від 15 до 60 см. Найчастіше в саду їх розміщують групками по 80-100 екземплярів, утворюючи таким чином невеликі самостійні острівці-клумби. Висаджуючи цю рослину в саду, необхідно розміщувати її в першому ряду. Квітка спараксис ідеально підходить і для вирощування в контейнерах.

Спараксис вирощування в саду

Висаджувати її у відкритий ґрунт варто навесні. Оскільки це теплолюбна рослина, яка не терпить навіть найменшого вітру, ділянка має бути сонячною і захищеною від протягів. Глибина висадки має бути 5-6 см. Ґрунт підходить поживний, зволожений і суглинний.

Вирощування спараксиса в домашніх умовах

Якщо ви хочете посадити його вдома, садіть по 3-4 бульби в один горщик. Після висадки полийте землю і поставте горщик на підвіконня. Уже через 3-4 місяці ви зможете насолоджуватися красою цих екзотичних квітів. Спараксис у горщику прикрасить інтер'єр вашого будинку.

Догляд

Влітку в спекотні і сухі дні регулярно і рясно поливайте рослину. У дуже спекотні дні ви можете додати додатковий полив з пульверизатора. Дуже важливо, щоб вода була теплою. Обприскувати квіти можна рано вранці і пізно ввечері. Також необхідно не забувати про підживлення. Удобрюють ґрунт раз на місяць мінеральними добривами. Також слід видаляти відцвілі бутони і пошкоджене листя.

Вище перерахованих заходів буде достатньо для того, щоб квіти цвіли якомога довше і радували вас красою.

Спараксис після цвітіння

Оскільки це дуже ніжна і тендітна квітка, на зиму її необхідно викопувати. Бульби просушують, потім пересипають сухою тирсою або торфом і зберігають у провітрюваному приміщенні при температурі +8 +9. З настанням весни потрібно поступово підвищувати температуру в приміщенні, де зберігаються цибулини, до +25 градусів. Висадку бульбоцибулин назад у ґрунт потрібно проводити у квітні-травні. При цьому варто відзначити, що коли ви висаджуєте бульби спараксиса після зимівлі, вони зацвітають пізніше - в середині серпня. При цьому цвітіння триває до глибокої осені.

Коментарі
-->