Прекрасна глоксинія — окраса вашого дому

Глоксинія - багаторічна тропічна рослина, батьківщина якої Центральна і Південна Америки.

Ще є інша назва - сінінгія, це кімнатна глоксинія, про вигонку і догляд якої ми і поговоримо в цій статті. Вона представлена широким асортиментом гібридних форм і видів, вони привертають увагу і роблять її дуже популярною серед багатьох людей, адже вона має дивовижні оксамитові пелюстки. Існує понад 25 різновидів, але з них тільки королівська і прекрасна глоксинія використовуються в селекції.

Королівська має потовщене стебло, бутони нагадують собою дзвіночки. У висоту квіти доходять до 5 см, у діаметрі вони приблизно 7 см.

Прекрасна представлена в різних відтінках і різноманітних формах. Як правило, можна зустріти червоного, синього, бузкового відтінку. Її особливістю є те, що пелюстки обрамлені білою легкою лінією. Кожна рослина має свій характер і свої риси, які варто враховувати.

У глоксинії вони такі:

  •  після періоду цвітіння підземна частина відмирає, немає необхідності чіпати квіти, а слід почекати, коли процес відмирання завершиться самостійно.
  •  перед тим, як настане період спокою, вам бажано підживити її добривами, які не містять азоту, підходять калійні;
  •  важливо також вибирати просторий горщик, у тісному вона не зможе нормально вирости, горщик з діаметром 15 см відмінно підійде.
  •  ви можете домогтися цілорічного цвітіння, для цього спорудіть стелаж і поставте лампу для досвічування. Лампа має бути увімкненою 14 годин на добу.

Догляд

Вазон повинен стояти на просторому місці, де буде отримувати розсіяне сонячне світло. Оскільки квітка потребує світла 12-14 годин, будьте готові підсвічувати її довгими ночами. Також пам'ятайте про те, що прямі промені неприпустимі, тому не ставте її в кімнаті з сонячною стороною. Вона досить вибаглива і не переносить протягів, тому краще не відкривати навстіж вікно в прохолодну погоду. Для того, щоб забезпечити їй максимальний комфорт, підвищуйте вологість повітря, для цього просто поставте пляшки з холодною водою. Обприскувати в жодному разі не можна, вона не любить, коли на неї потрапляє волога. Вона ще цікава тим, що сама підкаже вам, що їй потрібно:

  • Якщо листя тягнеться вгору, це свідчить про те, що вона потребує світла і сонця.
  • Якщо в період спокою ви помітили, що листя опустилося, значить, рослина мерзне, від перегріву вона буде тягнутися вгору. Оптимальна температура для зими +10 градусів.

У період вегетації воду лийте на коріння, не торкаючись пелюсток. Наприкінці літа полив зменшують, щоб вона сама готувалася до спокою. У період росту її удобрюють комплексними добривами, із серпня місяця будь-які підживлення припиняють.

Пересадка глоксинії

Оскільки квітка постійно зростає, раз на рік у лютому її пересаджують у більшу ємність. Вийнявши бульби глоксинії й очистивши їх, покладіть на дно шар дренажу і засипте тонким шаром ґрунту, потім можна здійснювати посадку.

Глоксинія після цвітіння

Глоксинії на зиму готують так: все зрізають, залишивши невеликий пеньок у 2-4 см, його зберігають у приміщенні з температурою +10. Раз на два тижні поливають коріння, щоб воно не пересихало. Є й інший, альтернативний метод. Вийміть бульбу з горщика, очистіть її і помістіть у поліетиленовий пакет із субстратом вермикуліт у співвідношенні 1:1. Цей пакет із бульбою поміщають в овочевий відділ у холодильнику, і ви можете не хвилюватися, оскільки бульба не пересохне без поливу.

Розмноження квітки вдома

Є два типи розмноження:

  1. З насіння - купивши гранульоване насіння і висадивши його в березні, ви зможете домогтися цвітіння раніше, ніж через 6 місяців. Для вирощування використовують спеціальні пластикові ємності або ж вирощують у теплиці. Насіння поміщають у пластикові стаканчики і чекають, коли воно вкорениться, потім пересаджують у справжні горщики.
  2. Розмноження листом - цей спосіб набагато простіший, оскільки вимагає меншої витрати часу і сил. Візьміть листок, розріжте його акуратно на фрагменти, використовуючи гострий ніж, і помістіть у горщики з вологим субстратом. Висаджене листя поміщають по можливості в теплицю, в добре освітленому місці або накривають поліетиленовим пакетом. Весь наступний місяць ви можете не переживати про полив, листя не засохне. Коли фрагменти укореняться, починайте привчати рослини до зовнішнього життя, потроху відкривайте рослину. В інтернет-магазині Matla flowers ви не тільки можете купити глоксинії, а й звернутися до нас за порадою і консультацією.  Ми будемо раді допомогти вам у питаннях вибору рослини, догляду за нею. Якщо виникнуть питання щодо вирощування, пересадки, пишіть нам, ми завжди онлайн!
Коментарі
-->