Період спокою кімнатних рослин

Квіти в горщиках дуже популярні, оскільки в інтер'єрі будинку або офісу вони створюють атмосферу затишку і теплоти. Вибравши для себе гарний квітучий вазон, ви можете його поставити вдома в кімнаті, або ж прикрасити ним своє робоче місце в офісі. Де б ви не розмістили красиву квітку в горщику, вона тішитиме вас своїм виглядом і даруватиме позитивні емоції щодня.

Більшість кімнатних рослин цвітуть навіть у зимовий час, достатньо забезпечити їм правильні умови, але є ті види, яким потрібен спокій.

Що таке період спокою?

Це уповільнення і припинення всіх процесів квітки. Зазвичай восени перед холодами у них відпадає листя і потрібно підготувати квіти до "сплячки", знизивши і потім повністю припинивши полив. Спокій - це своєрідний відпочинок кореневої системи. Він необхідний для того, щоб рослина могла відновити сили і наступного квітучого сезону подарувати вам ще більше краси.

Як необхідно зберігати квіти в період спокою?

Як правило, бульби і цибулини тримають у прохолоді в темному приміщенні в сухому субстраті або в тирсі. Важливо, щоб приміщення було добре провітрюваним, інакше якщо в кімнаті буде дуже тепло і сухо, посадковий матеріал просто засохне або згниє. Також не забувайте переглядати і перебирати цибулини, щоб запобігти зараженню грибками або іншими хворобами. Якщо ви помітили пошкоджену ділянку на цибулинах, зріжте її до здорової шкірки і обробіть зеленкою або деревним вугіллям. Пошкоджені цибулини зберігають окремо від здорових.

Як пробудити рослину після сну?

Як правило, зі збільшенням світлового дня вони самі прокидаються, з'являються перші паростки. Навесні горщики переносять на сонце, сонячні промені активізують ріст квітів. Якщо ж ви бачите, що ваша квітка все ніяк не хоче прокидатися, можна полити її теплою водою, це активізує сплячий корінь і запустить пробудження.

Як стимулювати ріст квітів узимку?

Квітучі вазони дуже затребувані в зимовий час, особливо напередодні Нового року та Різдва їхні продажі збільшуються, адже дуже багато хто хоче зробити гарний подарунок близьким людям. Стимулюють ріст квітів взимку за допомогою зміщення періоду спокою, його подовжують, або вкорочують, виводячи рослину зі спокою раніше за допомогою поливу, штучного світла і температурного режиму. 

Купити квітучі вазони або саджанці в горщику ви можете в нашому інтернет-магазині, скориставшись онлайн каталогом. Будемо раді допомогти вам з вибором, пишіть нам, якщо виникнуть питання.

Коментарі
-->