Кілька цікавих фактів про квіти

На сьогодні складно уявити природу без квітів, адже вони мають естетичні та лікувальні властивості. Вирощування квітів почалося 4 тисячі років тому в Єгипті. Різноманітність рослин сьогодні дає змогу вибрати для саду або клумби навіть найекзотичніші квіти. Але, давайте згадаємо про те, яким квітам поклонялися люди в багатьох країнах, і які секрети приховують у собі прекрасні рослини!

Цікаві факти

В Японії є священна квітка - хризантема. Вона вважається імператорською, існує орден Хризантеми і ціле свято на її честь. Цього дня необхідно милуватися квіткою, красою цвітіння, думаючи про сенс життя і вже пройдений шлях. Також в Японії дуже цінуються квіти плодових дерев. Ними захоплюються і чекають навіть більше ніж появи самих плодів. Найбільш популярні квіти в Японії не мають запаху, їх люблять за красу і бездоганність, а не за аромат!

Стародавні греки мали свою улюблену рослину - фіалку. Вона використовувалася на святах, в оздобленні будинків і статуй богів! Популярною квітка була і у Франції часів Людовика XIV. Лицарі, змагаючись у Тулузі, отримували за перемогу в турнірі золоту фіалку.

Також є багато цікавих фактів про троянду і сонячний тюльпан. Троянда є символом США та Ірану, а тюльпан культивувався ще з часів Конфуція! Вважається, що тюльпани символізують любов і життя. Цікавим є факт, що батьківщиною тюльпана є не Голландія, як це прийнято вважати, а Туреччина! З Туреччини в XVI столітті були завезені тюльпани, і коштували вони дуже великі гроші! Квітка цінувалася більше за дорогоцінне каміння, і ціна однієї цибулини становила 2 тисячі доларів.

Їстівні рослини

Деякі рослини їстівні і їх можна вживати в їжу. Кульбаби додають у салати. У салат також можна додавати пелюстки хризантеми. Корінь лотоса використовують для приготування супу і борошна, а цикорій для багатьох став прекрасним замінником кави.

Годинники з квітів

1720 року Карл Ліней звернув увагу на здатність квітів розпускати бутони в певний час дня і створив унікальний годинник! Циферблат годинника складався з рослин, розподілених за групами. Завдяки тому як бутони розпускалися можна було визначити час! Єдиним мінусом було те, що годинник "працював" тільки в сонячні дні.

Квітам поклонялися в багатьох країнах, їх цінували і цінують за красу, вишуканість і радість, яку вони приносили і продовжують приносити людям.

Коментарі
-->