Крокуси - як правильно садити, доглядати та розмножувати?

А чи знаєте ви, що у світі є ідеальні квіти. Ті, які й зовні прекрасні, і пахнуть божественно. Дивовижні рослини, аналоги яким знайти складно. Ймовірно, ви задумалися, і в думках з'являються різні назви квітів. Але, що цікаво, далеко не всі можна назвати ідеальними. Чому? Тому що деякі дуже красиві, але настільки ніжні, що схильні до найбільш глобальних проблем. Якщо квітка стійка, наприклад, до негод, то обов'язково шкідники знайдуть у ньому особливу цінність.

Тоді що ж можна сказати про крокуси, найдивовижніші квіти? Чи складно їх доглядати? Що треба зробити, щоб вони цвіли довго і тішили погляд? На ці та всі інші питання ми постараємося відповісти, щоб допомогти вам наважитися купити посадковий матеріал, насіння крокусів. А ще ми дуже наполегливо радимо не просто купити крокуси, а з нашою допомогою навчитися обирати найкращий посадковий матеріал.

Тому настав час докладно описати всі переважні особливості тієї східної рослини, яку в усьому світі по одному лише фото точно впізнають.

Крокуси фото 1

Види та сорти крокусів з фото та назвами

Дивовижної краси квітка, яка у всьому світі має високу популярність за рахунок аромату та неповторного запаху, – це мрія кожного квітникаря. Адже ця рослина, якщо вірити переказам, має просто такі містичні особливості. А що найцікавіше, всі сорти, які тільки існують у світі, можуть бути як окрасою клумби, так і оберегом. Адже саме з шафраном пов'язані найрізноманітніші фантастично-чаклунські легенди. Отже, дуже корисно і вкрай рекомендовано розрізняти сорти популярних рослин. Пропонуємо вам суттєво розширити свої загальні знання. Познайоммось з шафраном ближче.

Весняноквітучі види крокусів

Скільки видів крокусів загалом? Питання дуже цікаве. Налічується від 80 видів, що у сумі прирівнюється до трьохсот абсолютно різних сортів. А це означає, що має сенс розібратися, які ж із найпопулярніших весняно-квітучих груп, а які – осінні квіти.

Крокус жовтоквітковий і крокус весняний – це унікальні квіти, які з'являються на світ рівно тоді, коли прокидається природа. А це означає, що таким рослинам є місце усюди. Невисокі (висота їх не перевищує 10 см) красиві квіти з'являються тільки сходить сніг, і відразу перетворюють всю клумбу і прикрашають її собою. Білі та червоні, яскраво-сині, пурпурові квіти не залишаються поза увагою, а їхній аромат, немов віяння магічного нектару, зачаровує. Тому не залишається думати, чи заводити ці квіти. Слід дуже уважно вибрати свій "ідеальний" сорт. Адже не варто забувати, що часто можна зустріти весняні двоколірні рослини. Що означає одне – вони чудові!

Які сорти весняних крокусів люблять покупці?

Крокус весняний, про який ми зовсім трохи вже говорили, це квітка незрівнянна. Він найбільш стійкий навіть до заморозків. Зацвітає він одним із перших. Якщо ви побачите садову клумбу, де подекуди помітні великі, але яскраві квіти чашоподібної форми, то, найімовірніше, це саме він, Flower Record або Dutch crocus. Рекомендуємо звернути увагу на Крокус Grand Maitre, а ще Крокус Remembrance.

Крокус фото 2

Кожен сорт є унікальним, факт цей загальновідомий. А значить, що, вибираючи собі сорти саджанців, можна постаратися та оформити клумбу, у світі якої аналогів просто не знайти. До речі, розміщувати не забороняється десь поблизу представників весняних та осінніх груп. Що рівно означає, що до перерахованих сортів ви зможете висадити й цибулинки тих, які належать групі квітучої восени.

Крокуси, квітнучі восени

Тут нескладно знайти найоригінальніші та унікальні сорти. Їх достаток захопить, а кожен бутон неодмінно радуватиме. Чому ми рекомендуємо купувати посадковий матеріал різних, наприклад, за кольорами сортів. Серед осінньоквітучих крокусів можна знайти ті, які цвітуть ніжними відтінками або яскравими, насиченими та контрастними. Тобто така ось колірна різноманітність – це чудовий шанс оформити свою клумбу нестандартним чином і дуже оригінально.

Крокус прекрасний варіант, наприклад сорт – Sativus з ніжними фіолетовими кольорами. Якщо й говорити в першу чергу про найзнаменитішу осінню квітку, то цей сорт можна сміливо назвати найпопулярнішим. Він прикрашає клумби не лише приватних володінь, а й навіть величезних компаній та організацій. Все тому, що його краса безчесна і неповторна. Квітка не просто тішить погляд, а дарує своїми квітами чудовий настрій. Сорт цвіте у вересні, жовтні тривало та дуже яскраво.

Крокус фото 3

Не менш слушними виявляться інші сорти, наприклад, Cassiope. Якщо подобаються двоколірні квіти, то ось таке поєднання рожевого і білого неодмінно торкнеться душі.

Які б ще квіти ми рекомендували завести, щоб у дев'ятому, десятому місяці на клубі все ще залишалися красиві рослини? Спробуйте купити та висадити сорт крокусів Oxonian.

Крупноквіткові крокуси, або голландські гібриди

Ці квіти відомі світу з 19 століття. Вони є нічим іншим, як удосконаленими видами крокусів осінніх та жовтолистих. Але при цьому, вони мають свою неповторну унікальність. Варто тільки уважно придивитися до квітки, як вона суттєво змінюється. Майже всі сорти цього виду цвітуть із березня та по квітень. Вони висотою, зазвичай до 10 см. Що стосується колірної парадигми, то вона напрочуд багата. Зустрічаються сорти білі, смугасті.

Крокус «Pickwick» - витончені квітки фіолетового кольору виглядають дуже ніжно і водночас статечно. І це дозволяє насолоджуватися красою цвітіння, спостерігаючи всю чарівність природи.

Крокус "Yellow Giant" - сама назва точно вказує, який відтінок очікувати. Але, що найцікавіше сорт має ненасичений жовтий колір, а, швидше, сонячний.

Крокус фото 4

Хризантус

Напевно, складно навіть уявити, як може виглядати гібрид сортів золотистого крокусу і, наприклад, різних природних форм квітки. Вам не потрібно щось уявляти! Річ у тому, що вже створені такі сорти, які поєднують у собі чарівність всього перерахованого.

Мрієте, щоб клумба мала свій неповторний і власний вигляд. Ми радимо вам при оформленні квітника використовувати цибулини сортів:

  • Ruby Giant;
  • Jeanne d'Arc;
  • Pickwick.

Посадка крокусів у відкритий ґрунт

Отже, коли ви визначилися з місцем висаджування квітів, сортами та їх кількістю, настав час підготовки. І тут потрібно не поспішати, а дуже добре вивчити інформацію. Вона допоможе вам виключити помилки. Якщо ви припускали, що можна всього за кілька хвилин висадити крокуси і все, то це нічого хорошого не приведе точно. Дотримуйтесь наших підказок, і всі старання увінчаються успіхом!

Коли садити? Коли? Найкраще до початку заморозків, тобто восени – це чудова пора року. Ідеально підходить вересень. І важливо не помилитися з місцем висадки. Тінь, півтінь крокусів зовсім не підходять. Не забувайте і завжди враховуйте, що зростають крокуси на відкритих просторах. Рівнини, луки – це найкращі у природі території у розвиток квітів. Осіння посадка Ми хочемо порекомендувати здійснювати та не боятися ризиків осінню посадку. Вона сприятиме підвищенню стійкості рослини до несприятливих впливів, крім цього, дозволить добре їй укоренитися.

Догляд за крокусами у відкритому ґрунті

В обов'язковому порядку крокус всіх сортів потрібне яскраве сонячне світло. Тому територію завжди планують, керуючись саме цим моментом. Що ж до догляду, то він вимагатиме мінімуму ваших сил. Насправді висадити й доглядати квіти нескладно і дуже приємно. Підібравши легкий ґрунт, додавши до нього пісок, можна вважати, що половина справи зроблена. Але не упускайте з поля зору полив. Він має бути регулярним, але не інтенсивним. Ніколи не допускайте пересушування ґрунту, яке може позначитися негативним чином на загальному здоров'ї рослини.

Крокус фото 5

Пересадка крокусів

Не раніше ніж через перші три роки може знадобитися перша пересадка ваших крокусів. А іноді період зростає до 5 років. Це пов'язано безпосередньо з різними факторами, тому для ухвалення рішення, що час настав, потрібно дуже уважно оглянути рослину.

І, якщо ви вже вирішили, що настав час, то слід дуже акуратно викопувати кожну материнську цибулину і не травмувати її. Уважно слід проводити та поділ цибулин. До речі, пересадка крокусів може бути як профілактичним заходом для здоров'я рослини, так і необхідністю.

Розмноження крокусів

Розсаджують крокуси один раз на чотири роки. У деяких випадках один раз на три роки. Кожна окрема ситуація є суто індивідуальною. Тому потрібно дослідити ситуацію. Якщо ви спостерігаєте, що бутони подрібнішали, то цього сезону розсаджування обов'язково потрібно буде виконати.

Крокус фото 6

Шкідники та хвороби крокусів

Здавалося б, що шафран на тлі багатьох інших, наприклад, плодових рослин мало схильний до хвороб, а ще його не так сильно атакують шкідники. Але все інакше! Варто лише посадити цибулини, як можуть виникнути проблеми. Пов'язані вони, швидше за все, з мишами-полівками, щурами. Саме вони більше, ніж різні комахи шкодять квітам. Вони не просто травмують цибулини, а банально їх з'їдають. Таким чином вони можуть просто викорчувати ваш клуб. Борються з ними по-різному, тому слід проконсультуватися з тими, кому вдалося вивести їх зовсім. Можливо, сучасні відлякувачі стануть для вас справжньою знахідкою?

Зверніть увагу! Якщо ви помітили сірі плями, то проблема має місце. Ваші квіти вражені інфекцією. В цьому випадку порада одна – всі пошкоджені хворобою елементи потрібно видалити, очистити від них повністю рослини. Знезараження ґрунту – це обов'язковий захід, який потрібно буде провести.

Крокуси після цвітіння

Коли ви помічаєте в'янення останніх кольорів, це свідчить у тому, що певний етап завершено. І означає, що слід не тільки зрізати засохлі елементи. Потрібно обов'язково зайнятися збором цибулинок для подальшого їх зберігання.

Коли потрібно викопувати цибулини?

У червні та серпні ви може сміливо викопувати цибулини осінньоквітучих крокусів. А ось у серпні чи вересні ті, які належать до вигляду весняноквітучих.

Зверніть увагу! Проводьте всі заходи завжди дуже акуратно і так, щоби не травмувати материнські цибулини. Переглядайте кожну, не допускайте поєднання ураженого хворобами посадкового матеріалу та здорового.

Цибулини крокусів Фото

Як зберігати цибулини

10-15 градусів - це ідеальна температура для того, щоб зберігати крокуси. Знайдіть не дуже холодне, чорне місце. Розмістіть там цибулини. Обов'язково використовуйте спеціальну тару! Це може бути як картонні ящики, і дерев'яні, невеликі горщики, наприклад. Герметичні пакети використовувати категорично заборонено! Важливо, щоб не було перешкод для проникнення повітря.

Часті питання

Описати зовнішню привабливість крокусів дуже просто. Ви, напевно, звертали увагу на дрібні, середнього розміру фіолетові квіти? Так! Ті самі, що цвітуть як навесні, так і восени (залежно від сорту).
За сприятливих умов інтенсивне зростання свідчить про правильність розвитку культури. Єдине, що різні види та сорти можуть мати деякі відмінні риси.
Дуже швидко росте і розвивається шафран тоді, коли всі умови для цього дотримані. Виберіть для нього сонячне місце на клумбі, забезпечте полив, підгодуйте. Результат виявиться вищим за усілякі похвали – квіти порадують своєю красою та яскравістю кольору.
Пересаджувати крокуси потрібно приблизно 1 раз на три роки. Слідкувати за тим, щоб не пошкодилися цибулини. На першому етапі потрібно вилучити з ґрунту материнську цибулину, після – відокремити діток.
Насамперед зрізаються всі до єдиного квітконоси. Після рослину акуратно вилучають із горщика так, щоб не травмувати коріння. Викопують поглиблення та акуратно переміщують рослину у відкритий ґрунт.
Голландські гібриди і великоквіткові сорти найбільше підходять для висадки під вигонку. Вибирайте завжди великі та здорові цибулини. Важливою є дата, під яку ви хочете отримати результат. Якщо до 8 березня, то висаджуйте посадковий матеріал у середині листопада. Тимчасовий період, який буде потрібно 3, 5-4 місяці. Вам знадобиться неглибока, але широка ємність. Як субстрат використовуйте гідрогель, керамзит. Ґрунт може бути абсолютно будь-який. Забезпечте регулярний полив.
Можна посадити насіння або цибулини. І той, і інший варіант, якщо дотримуватися всіх правил дасть позитивні результати. Єдине, що рекомендується вивчити інформацію про те, яким повинен бути грунт, коли висаджувати і як. Не зайвим буде підібрати ті сорти, за якими потрібен найпростіший догляд.
Висаджуються або пересідають крокуси найчастіше навесні. І обов'язково до моменту переміщення зрізаються всі до єдиної квітки. Ця процедура дозволяє дещо прискорити процес подальшого розвитку рослини.
Коментарі
-->