Краса багаторічного люпину

Люпин багаторічний (вовчі боби) має корисні властивості. Він насичує ґрунт азотом завдяки всмоктуванню його у своє коріння. Довгий час вважався дикорослим, але кілька років тому його почали вирощувати в садах як прикрасу клумби.

Характеристика рослини. Вирощування

У висоту виростає до 1,5 м. Це багаторічник, квіти схожі на боби. Квіти бувають жовтого, червоного, білого та бузкового відтінку. Коренева система здатна розростатися вглиб на 1 метр, на корінні утворюються невеликі здуття, через які надходить азот із повітря, а азот, що надійшов, коренева система передає ґрунту, удобрюючи його. Щоб удобрити ґрунт також використовують однорічний люпин. Після того як він відцвіте, його закопують на глибину 20 см, рослина, що перегниває, стабілізує рівень кислотності.

Дикоростучий люпин розмножується насінням, яке обсипається з квітки.  Якщо ж ви вирощуєте люпин у себе в саду, насіння збирають і самостійно висаджують. Також ви можете вибрати селекційний метод вирощування і висадити живці пагонів, що не цвітуть. Квітка невибаглива, найбільше їй підходить слабокислий ґрунт. Якщо ґрунт, у який вона буде поміщена, виявиться з високим рівнем вмісту кислоти, рослина самостійно стабілізує кислотність до необхідного значення.

Період цвітіння - травень-червень. Ретельно доглядаючи за люпином, обрізаючи відцвіле листя, ви зможете продовжити період цвітіння до пізньої осені.

Як правило, зацвітає він з другого року висадки. Висаджувати його краще групкою, для створення красивого декоративного вигляду на вашій клумбі. Через те, що його висота сягає до 1,5 м і вище, саджайте його на дальніх рядах разом з ірисами, хостами, ліліями для створення неповторної клумби.

Догляд

У рік висадки потрібно розпушувати ґрунт і видаляти бур'яни. На другий рік вносять добриво, щоб зберегти гарний декоративний вигляд квітки підгортайте її. Через три-чотири роки рекомендується робити пересадку. Для продовження цвітіння відрізайте квіти ще до того, як вони повністю засохнуть. Щоб рослина не зламалася від вітру, підв'язуйте її до опори. Без підпори рослина може швидко зігнутися, бо вона досить тендітна і висока.

Кілька цікавих фактів

Ця квітка була відома ще за часів фараонів і слугувала прикрасою гробниць знатних людей. Також насіння вживали в їжу і як корм для тварин. Ніжні квіти люпину також можна використовувати для букетів. Флористична композиція з ним матиме неймовірно стильний вигляд, яскраві квітки люпину прикрасять букет, надавши йому особливої ніжної чарівності та шарму.

 

Коментарі
-->