Кращі сорти моркви для посадки у 2021 році


При виборі посівного матеріалу для майбутнього врожаю важливо враховувати багато факторів. Якщо ви збираєтеся вирощувати моркву, зверніть увагу на її продуктивність, терміни дозрівання, адаптивність, а також стійкість до хвороб. У цій статті ми пропонуємо короткий огляд 5 популярних сортів, які найбільш вигідно зарекомендували себе останнім часом.

Морква Абако - ранній гібрид з довгими темно помаранчевими коренеплодами типу Шантене, які оптимально підходять для машинного збирання. Це ідеальний вибір для вирощування ранньої продукції як для переробної промисловості так і для особистого використаня.

Довгасті коренеплоди Абако відрізняються гарною стійкістю до розтріскування. До переваг сорту також відносяться ранньоспілість, висока потенційна врожайність (420-560 ц / га), чудові смакові і товарні властивості, імунітет до основними захворювань культури (в т.ч. альтернаріозу).

Морква Болтекс - універсальний гібрид типу Шантане з однорідними вирівняними плодами конічної форми, довжиною до 15 см і діаметром 3,5-5 см. Його вирощують для реалізації в свіжому вигляді, переробки і консервування. Він відмінно підходить для заморозки, не втрачає свій смак в процесі тривалого зберігання.

Коренеплоди Болтекс характеризуються щільною, солодкою і соковитою м'якоттю з високим вмістом каротину. Міцне бадилля забезпечує рослині максимальний імунітет до хвороб і несприятливих факторів навколишнього середовища. Урожайність: 50-80 тонн / га.

Морква Лагуна - гібридний різновид, яка демонструє практично 100% схожість і максимальний вихід товарної продукції. Завдяки невибагливості в вирощуванні і стійкості до хвороб рентабельність виробництва даної продукції приємно вражає навіть досвідчених городників і фермерів. Урожайність Лагуни досягає 190-320 ц з одного гектара. Вирівняні циліндричні плоди добре переносять транспортування, однак не придатні для тривалого зберігання. Вони універсальні в застосуванні і підходять для: вживання в натуральному вигляді, приготування соків і дитячих пюре, консервування, заморожування.

Морква Канада - середньопізні сортова морква з оптимальним поєднанням схожості, стійкості до захворювань, плодючості і товарності. Задекларована врожайність сорту становить від 300 до 628 ц / га в залежності від регіону і типу грунту. Варто відзначити, що Канада придатна для вирощування навіть в слабо поживних грунтах і в несприятливих кліматичних зонах.

Коренеплоди цього різновиду відрізняються привабливою полуконічної формою, чудовими показниками вмісту каротину (22%) і цукру (8%). Навіть в переробленому і консервованому вигляді, а також при тривалому зберіганні вони зберігають свій смак і харчову цінність.

Морква Нантська - найвідоміший середньостиглий сорт з чудовими показниками товарності, лежкості і стабільно високої врожайності. Плоди характеризуються традиційною подовженою формою і яскравим помаранчевим забарвленням. Найчастіше їх довжина не перевищує 15-16 см, а вага становить від 100 до 150 г. Нантский сорт невимогливий до погодних умов, однак найкраще підходить для легких грунтів. З одного гектара можна зібрати урожай на рівні 30-65 тонн.

Ця морква володіє підвищеним імунітетом до гнилі і цвілі. Її спокійно можна зберігати протягом тривалого періоду часу, не турбуючись про втрати зовнішньої товарності або смакових характеристик.


Коментарі
-->