Кращі сорти кавунів для посадки у 2022 році


Кавун – смачна і неймовірно популярна ягода, яку можна вирощувати на відкритому грунті і в теплицях. Щоб домогтися гарних результатів і отримати високий якісний урожай, необхідно максимально відповідально підійти до вибору посадкового матеріалу. У цій статті ми пропонуємо огляд 5 найбільш стабільних і продуктивних сортів, які найчастіше можна зустріти на баштанах у досвідчених фермерів на півдні України та городників

Кавун Кримсон світ - один з найбільш популярних сортів середньоранніх кавунів. Він приваблює своїми смаковими характеристиками, простотою в вирощуванні, легкістю збирання і транспортування. Середня вага округлих плодів становить 8-12 кг. З одного гектара можна зібрати до 60-70 тонн якісної товарної продукції. Кримсон Світ практично не піддається фузаріозу. Він невибагливий і стійко переносить посушливі умови. До того ж ягоди демонструють яскраві зовнішні дані і не менш вражаючий вміст цукру і вітамінів.

Кавун Огоньок - дуже урожайний кавуновий сорт раннього періоду дозрівання. Він характеризується невеликими кулястими плодами з темною шкіркою (без смужок) і пронизливо червоною хрусткою м'якоттю. Середньостатистичні показники врожаю становлять від 150 до 370 ц / га. Цей сорт має стійкість до фузаріозу і антракнозу, легко переносить прохолодну весняну погоду і добре пристосовується під кліматичні умови відповідного регіону. Вага ягоди часто не перевищує 2-3 кг. Вони відмінно транспортуються, однак найкраще підходять для вживання в свіжому вигляді (не придатні для заготовок).

Кавун Чарльстон Грей - добре впізнаваний вигляд завдяки витягнутої довгастої форми плодів. Такі кавуни прекрасно переносять далеке транспортування і придатні для тривалого зберігання без втрати смакових і товарних якостей. Перші ягоди достигають через 75-80 днів після посадки. В середньому вони важать 12-18 кг. Гібрид Чарльстон Грей - дуже плідний. При дотриманні агротехніки з 1 га можна зібрати 100 т врожаю з максимальним товарним виходом. Яскраво рожева м'якоть відрізняється підвищеним вмістом цукру. Саме тому вона є улюбленими ласощами дорослих і дітей.

Кавун Леді - ранній липневий кавун з привабливими плодами подовжено-овальної форми. В середньому їх маса становить 9-12 кг. Вони транспортабельні, стійкі до розтріскування і повністю зберігають смакові властивості при зберіганні. Колір м'якоті: яскраво червоний з ніжною текстурою і солодким смаком. Гібрид Леді давно користується популярністю у фермерів (як у новачків, так і досвідчених власників баштанів). Ця назва асоціюється з якістю і стабільною врожайністю. Середньостатистичний урожай з 1 гектара може досягати 75-80 тонн. При цьому цукристість становить 11-12%. Рослина толерантне до фузаріозу, невибаглива і добре адаптується під різні умови вирощування.

Кавун Ау Продюсер - еталонний сорт в плані врожайності, товарності і якості. Він надзвичайно солодкий, з щільною шкіркою і хрусткою м'якоттю без прожилок. Середня маса однієї ягоди досягає 9-12 кг. Це оптимальний показник для зручного прибирання, перевезення та зберігання.  Ау Продюсер вважається ранньостиглий видом. Він відмінно підходить для вирощування в промислових масштабах. Потужна рослина має високу стійкість до фузаріозу, гнилі та борошнистої роси. Урожай дозріває через 90-95 після висадки, а на виході можна стабільно отримати близько 95-100 т продукції з гектара.


Коментарі
-->