Кращі сорти буряка для посадки навесні в 2022 році

Буряк багатий корисними елементами, які роблять позитивний вплив на роботу всього організму. Виростити її самостійно на присадибній ділянці дуже легко, завдяки невибагливості у догляді, хорошому імунітету до багатьох захворювань, холодостійкості. Найголовніше вчасно прополювати і поливати рослину.

Кращі сорти буряка для посадки

Можна виділити 7 найбільш популярних сортів буряка для посадки на присадибній ділянці.

1. Буряк Детройт кругла - високоврожайна, з 1 сотки можна зібрати від 350 до 600 кг. Причому висаджувати її можна як в теплиці, так і у відкритому ґрунті з нейтральною кислотністю. Зрілий коренеплід округлий, з м'якою шкіркою і темно-червоною м'якоттю без білих кілець. Маса одного може досягати 250 грам. Сама рослина має розвинену кореневу систему і великі листи, завдяки чому чудово переносить засуху. Дозріває на протязі 100 днів.

2. Буряк Пабло - гібридний представник виду. Маса невелика - 100- 200 гр. Він округлий, близько 15 см. В діаметрі з гладкою шкіркою темно-бордового кольору і тонким хвостиком. М'якоть однорідна рубіново-червона, дуже соковита. Дозріває за 100 днів. Добре переносить несприятливі погодні умови, відрізняється підвищеною морозостійкістю. Навіть при тривалому зберіганні зберігає свої смакові якості, не гниє і не пліснявіє. Висаджують на просторій, добре освітленій ділянці з нейтральним ґрунтом.

3. Буряк Циліндра - має незвичайну видовжену, циліндричну плоску форму із загостреною головкою. У діаметрі до 5 см, довжина до 16 см, вага в межах 200-600 гр. Покрита темно-червоною шкірочкою, яка на частині кінчика має трохи зеленуватий відтінок. М'якоть однорідна, світло-червона, без характерних кілець, дуже солодка. Середньостигла, прибирання може тривати до середини осені. Особливістю є міцний імунітет і стійкість до посухи, заморозків. На невеликій площі дає змогу добиватися максимального врожаю. Термін зберігання до 7 місяців.

4. Буряк Зепо - гібридний, універсальний сорт буряка, при належному догляді дозволяє отримувати 2 врожаї на рік. Перший для вживання, другий - для зберігання на зиму. Висадка проводиться в теплицях і на відкритому ґрунті. Коренеплід вагою до 300 грам, округлий, поверхня рівна, глянсова, темно-червона. Бадилля масивне, з невеликою площею кріплення. Внутрішня частина рівномірно забарвлена, червона, дуже смачна в сирому і вареному вигляді. Період дозрівання до 90 днів. Любить світло і вологу.

5. Буряк Бордо - середньоранній сорт перевірений часом, невибагливий, дає високі врожаї. Буряк округлої форми, може досягати 15 см. В діаметрі і маси до 500 гр. Покрита щільною, еластичною темно-червоною шкіркою. Дозрівання від 60 до 120 днів. Прекрасно переносить спеку і засуху. Через те, що виступає над поверхнею, її дуже легко збирати. Цінується за відмінні смакові якості, прекрасно зберігається всю зиму.

6. Буряк Водан - ранньостиглий гібрид. Термін дозрівання до 90 днів. Округлий, середнього розміру, з гладкою шкіркою, максимальна вага 300 гр. На розрізі без радіальних кілець, соковитого темно-червоного кольору. Дуже смачний і ароматний, дає багато соку. За посадковий період можна зібрати 2 врожаю. Не любить тінь і сухий ґрунт. Урожайність 20-50 тонн на гектар.

7. Буряк Борщовий - середньопізній (дозріває 80-160 днів). Буряк округло-овальний, з подовженою є підставою і товстим корінцем.. Досягає маси в 500 гр. М'якоть соковита, яскраво-червона з чітко вираженими білими кільцями. Даний сорт відрізняється високою врожайністю.


Коментарі
-->