Клематис - чарівна ліана у вашому саду

Клематис (лозинка) - прекрасна рослина, що належить до сімейства жовтецевих. У садівництві поширений клематис - ліана, вважається, що одна ця рослина може замінити цілий сад.

Існує багато різних варіантів класифікацій клематисів, але найпоширеніша - міжнародна, за нею квіти діляться на три групи:

  • група А - квітки ростуть на торішніх пагонах (альпійський, гірський і квітучий клематис);
  • група В - квіти ростуть на пагонах минулого і поточного року (шерстелиста і розлога лозинка);
  • група С - клематиси, що цвітуть на пагонах тільки поточного року (фіолетовий, суцільнолистий, малоквітковий, тангутський і клематис групи Жакмана).

Вирощування саджанців клематисів

Для клематисів підходить легкий ґрунт, висаджують їх у ґрунт із дотриманням правильної відстані 15-20 см. Для нарощування кореневої маси і поліпшення гіллястості час від часу прищипуйте квіти. Перед зимою забезпечте рослині комфортні умови, вкривайте саджанці на зиму. Навесні пересадіть їх у траншею з поглибленням у 5-7 см і відстанню між квітами в пів метра. Через 2-3 роки у саджанців будуть корінці по 10-15 см, і ви зможете пересадити їх на постійне місце.

Висадка у відкритий ґрунт

Необхідно правильно вибрати місце. Оптимальним варіантом буде добре освітлена ділянка, але з легким притіненням у полуденний час. Також важливо, щоб ділянка, на якій будуть рости клематиси, була захищеною від вітру. Висаджуйте квіти на горбку, підвищенні, щоб коренева система не постраждала від близького залягання ґрунтових вод. Висаджувати квіти можна і восени, і взимку.

Викопайте яму 60*60*60 см, на дно засипте шар дренажу (щебінь) у 10-15 см, потім встановіть опори, які будуть підтримувати ліану в сильний вітер. В яму на шар дренажу насипте горбок землі і розмістіть у нього саджанці, заповніть яму ґрунтом таким чином, щоб до клематиса залишалося 8-10 см. Місце висадки полийте і замульчуйте ґрунт.

Клематис догляд

Догляд досить простий, достатньо поливати квіти раз на тиждень, а в спекотні літні дні два - три рази. Після поливу розпушуйте ґрунт і видаляйте бур'яни. Що стосується удобрення, то підживлення починають з другого року, чергують азотні, калійні та фосфорні добрива. У перший рік удобрювати рослину не варто, оскільки молоде коріння може згнити. Підгодовувати квіти під час активного росту не можна, оскільки вони втратять активність.

Клематис взимку

Вкривають клематиси шаром сухого листя, зверху кладуть ящик. На ящику розміщують водонепроникний матеріал, по краях придавлюють його цеглою, щоб не здуло, і засипають зверху шаром землі на 20-25 см.
Купити клематис пропонуємо в інтернет магазині Matla Flowers. Ми відправляємо посадковий матеріал по всій Україні в короткі терміни.

Коментарі
-->