Прості способи, як повернути до життя зав'явші кімнатні квіти

Помітили, що квітка стала млявою, пожовтіло листя і зовнішній вигляд говорить про те, що рослина захворіла або ось-ось зав'яне? Щоб повернути її до життя необхідно дотримуватися простих правил.

Декілька способів як «реанімувати» квітку

1.Дізнайтеся який догляд потрібний. Кожна домашня квітка має свої особливості та правила догляду. Можливо, ви просто вибрали неправильний спосіб догляду і тепер варто підкоригувати дії.

2.Перевірте, який тип освітлення буде оптимальним. Якщо рослина виглядає худою і має слабке світле листя, значить потребує більшого освітлення. Постарайтеся знайти місце на підвіконні та перемістіть горщик туди. При цьому важливо, щоб квітка не перегрівалася. Краще, щоб на нього потрапляли промені вдень. Якщо ж рослина не любить яскравого світла, знайдіть прохолодне і притінене місце. Наприклад, це може бути тумбочка в кімнаті.

3. З'ясуйте, який полив найкраще підходить. Можливо не вистачає вологи, або ж навпаки, квітка топиться в горщику. Щоб перевірити рівень вологи, покладіть руку на грунт. Якщо ґрунт сухий і твердий, це говорить про те, що полив варто збільшити. У такому випадку приберіть рослину з сонячного місця, поставте її в півтіні, поливайте її помірно, щоб грунт був вологим.

Також важливо, щоб у горщику були дренажні отвори, щоб не застоювалася вода. Якщо ви щодня поливаєте рослину і ґрунт у ній дуже мокрий, зменшіть полив, зробіть ще кілька дренажних отворів та поставте вазон на сонці просушитись.

4.Перевірте листя на зараження комахами. Якщо ви бачите чорні крапки, білі плями та комах, поставте вазон під проточну воду і добре промийте його. Потім просушити на сонячному місці.

5. Горщик потрібно достатньо просторий. Тому важливо перевірити чи не тісно йому в горщику та за потребою пересадити його у велику ємність.

6. Проведіть обрізання. Позбавтеся жовтих листків, засохлих бутонів і всього того, на що корінь витратить свої сили. Так вазон не обтяжуватиметься омертвілими частинками і зможе відрости заново. На це потрібно приблизно 1 місяць, але все залежить від сорту квітки.

7. Тримайте свійських тварин подалі від квітів. Домашні тварини можуть нашкодити листям, при цьому деякі квіти також є отруйними для тварин.

8. І не забувайте про підживлення. Пошкоджені рослини дуже потребують вітамінів, тому виберіть оптимальний варіант підживлення і додавайте його до ґрунту!

Коментарі
-->