Відео: Хвороби троянд та їх лікування

Коли ми рихлимо ґрунт, поливаємо чи обрізаємо квіти, треба уважно оглядати кущі. Бо хвороби у рослин можуть спричинити шкоду та загубити квітучий сад. Особливо актуальним огляд є після холодних злив.

Чорна плямистість

Ця хвороба вражає листя троянд. Вони починають чорніти. Особливість чорної плямистості у тому, що вона може проявляти себя навіть якщо ви добре обробляли кущі. Добре побачити прояв хвороби можна після рясних дощів.

Борошниста роса

Найбільш розповсюджене захворювання серед троянд, яке виникає переважно з ранньої весни. Листя троянди вкривається ніби поволокою з борошна та починає скручуватися. Якщо вчасно не виявити цю хворобу, білий наліт покриває все стебло троянди. Це може призвести до того, що кущ загине.

Інфекційний опік

Найчастіше спостерагіється весною, коли пагони та листя слабкі після зимівлі і вони гинуть тільки почавши розпускатися. Причина цієї хвороби - надмірна вологість під час зимівлі та грибок. Лікування як такого немає, потрібно діяти рішуче і повністю зрізати уражені пагони.

Сіра гниль

Дуже неприємнна на вигляд проблема, яка вражає бутони троянд у самий пік цвітіння, але і не тільки. Основна причина - велика вологість. Лікується ця хвороба фунгіцидами та препаратами, які мають високий вміст міді.

Як лікувати хвороби троянд?

Для лікування хвороб рослини потрібно обробляти спеціальними препаратами:

  • фурміцидита стимулятори росту;
  • фундазол;
  • фітоспорін;
  • стробі.

Давайте розглянемо дію кожного окремо.

Фурміцид та стимулятори росту

Обробка цими речовинами дозволить припинити розповсюдження хвороби та дати рослині необхідні речовини, аби вона продовжувала зростати. Та це лише первинні дії. Для повноцінного лікування потрібно застосовувати спеціальні препарати, про які ми поговоримо далі.

Фундазол

Використовуйте препарат у пропорції 10 гр на 10 літрів води — такий розчин фундазолу можна застосувати на троянді, обприскуючи рослину.

Фітоспорін

Найбільш ефективним є варіант у вигляді пасти. Його потрібно розвести з водою у пропорції 1:2 (одна частка фітоспоріну, дві — води). Таким чином ви отримаєте концентрат! І вже цей концентрат потрібно розчиняти у воді: 2-3 чайні ложки на 10 літрів води. Отримана суміш ідеально підійде для поливу кущів: 1 літр на один кущ троянди.

Стробі

Це фурміцид з широким спектром дії. Завдяки йому можна вилікувати майже всі названі хвороби. Тож не загубіть кущі, які ще можуть порадувати ваше око та використовуйте лікарські засоби правильно!

Коментарі
-->