Багаторічні люпини - окраса саду

Люпин належить до роду бобових. Сама назва перекладається як вовк і дуже часто квітку називають "вовчими бобами". У природі ростуть люпин у середземноморському африканському регіоні та Західній півкулі. Це все дикорослі види, але в садівництві найпопулярнішими є гібридні види, які були виведені селекціонерами і на сьогоднішній день активно вирощуються в садах і на клумбах. Купити люпин багаторічний ви можете в спеціалізованому магазині.

Особливості люпину

Він дуже популярний як у садівництві, так і у флористиці, приваблює красою і невибагливістю. Для нього характерні;

  • стійкість до хвороб і шкідливих комах;
  • морозостійкість. На зиму його можна не викопувати;
  • росте в поживному, родючому і легкому ґрунті;
  • любить хороше освітлення. У тіні або півтіні не росте, оскільки нестача світла заважає розвитку.

Вирощування люпину

Існують два види вирощування: з насіння і з розсади. З насіння найчастішим є висаджування заради експерименту, оскільки висіваючи насіння немає гарантії того, що рослина "успадкує" характеристики квітки-матері. Наприклад, якщо в материнській рослині було рожево-бузкове забарвлення з вкрапленнями білого, то під час висівання білий колір, найімовірніше, зникне, і залишаться тільки домінуючі відтінки.

Пам'ятайте, при висіванні в спеціальні ящики, важливо дочекатися перших сходів і відразу ж пересадити рослину. Не можна затягувати з цим, інакше коренева система стане вам на заваді в пересадці.Насіння висівають у березні в ємності, наприклад, у ящики.  Якщо ж ви плануєте висівати насіння відразу ж у відкритому ґрунті, це необхідно робити у квітні.

При вирощуванні розсадним способом важливо пересадити в ґрунт розсаду з появою перших трьох листків. Висадку проводять навесні, дотримуючись відстані в 25-30 см.

Догляд

Досить поливати, рихлити ґрунт і стежити за тим, щоб не було пожовклого листя і бур'янів. З ростом квітів підгортайте їх і забезпечуйте опору для високорослих, щоб стебла не зламалися від сильного вітру. Для того, щоб люпин цвів до самих морозів, своєчасно видаляйте пожовкле листя, не даючи йому засохнути. Такий захід сприятиме більш тривалому цвітінню.

Полив має бути помірним, стежте за тим, щоб не перезволожити ґрунт. Навесні поливати квітку потрібно ретельно і багато. На другий рік після висадки рослину починають удобрювати мінеральними добривами і роблять це щовесни.

Після цвітіння

Період цвітіння закінчується восени в жовтні, квітку готують до зими, зрізуючи квітконоси, листя і збирають насіння. Далі багаторічні люпин підгортають і покривають землю шаром сухого листя, також підходить і шар тирси для того, щоб забезпечити комфортний період спокою і зимівлі.

Якщо ви хочете прикрасити свій сад, пропонуємо купити люпин в інтернет магазині Matla Flowers. Також на нашому сайті ви можете поставити питання, які вас цікавлять, нашим фахівцям. Ми будемо раді допомогти вам у питаннях вибору і вирощування. Пишіть нам!

Коментарі
-->