Екзотична квітка арум, як прикраса клумби

Арум - екзотична рослина, що росте на території центральної Європи в помірному кліматі. Також її можна зустріти на Кавказі та в центральній Азії. Належить аронник до сімейства ароїдних, а також зустрічається в змішаних лісах і чагарникових заростях.

Характеристика квітки

Виростає з бульби або з цибулинних кореневищ. Листя арума темно-зеленого відтінку з білими жилками. Особливість рослини в тому, що спочатку з'являються невеликі квітки, після закінчення цвітіння вони формуються в ягоди червоного і оранжевого кольору.

Ягоди починають формуватися в період з травня по червень і повністю дозрівають до осені. Незважаючи на те, що виглядають ці ягідки дуже апетитно, їх у жодному разі не можна їсти, бо вони отруйні! Також отруйними є і більша частина рослини, тому потрібно бути дуже уважними, не їсти їх і вирощувати подалі від дітей.

Аромат квітки не можна назвати приємним, він має смердючий запах гнилого м'яса. Такий аромат призначений для комах. Арум буквально "змушує" комах запилювати квітки. Для нього характерний особливий спосіб запилення - сапроміофілія. Це спосіб запилення, який здійснюють падальні та смердючі мухи.

Цікавий факт. У 1778 році Ламарк помітив, що аронник здатний виробляти тепло! У момент утворення квіток він розігрівається до +40 градусів!

Арум посадка і догляд

Висаджувати його можна у відкритому ґрунті або в спеціальних контейнерах. Садити вдома не рекомендується, оскільки в закритому приміщенні буде чути його неприємний запах. Вирощують його на клумбах заради красивого декоративного листя і яскравих ягід. Ґрунт підходить вологий з високим вмістом перегною і хорошим дренажем. Ділянка необхідна сонячна з легким притіненням від прямих променів. На зиму бульби викопують і зберігають до весни.

Якщо ви плануєте вирощувати аронник у контейнерах, важливо забезпечити регулярний полив і удобрювати квіти мінеральним добривом. Розміщують контейнери на сонячній, теплій ділянці з притіненням.  Розмножується арум діленням бульби і насінням, має помірну стійкість до морозів (може витримати температуру від -10 до -15 градусів).

Арум матиме чудовий вигляд на вашій клумбі серед інших рослин, надаючи квітнику особливого шарму і яскравості. Вибрати екзотичні рослини для свого саду ви можете в Matla Flowers. Якщо у вас виникнуть питання під час купівлі, ви можете поставити їх нам, заповнивши форму зворотного зв'язку.

Коментарі
-->