Кімнатна бегонія. Посадка та догляд

Бегонія приваблює садівників і флористів своєю вишуканістю і невибагливістю. Садять бульби бегонії в саду, на клумбах, вирощують у горщиках і прикрашають оселю прекрасними вазонами. Сьогодні налічується 900 видів і приблизно 200 видів гібридів.  Свою назву квітка отримала від Мішеля Бегона, який вперше описав її 1690 року.

Види бегонії:

  • декоративно-квітучі;
  • декоративно-листяні.

Найчастіше обирають саме бульбову, вона має насичену колірну гаму і не потребує ретельного та складного догляду.

Посадка домашньої бегонії

На низ горщика кладуть шар дренажного матеріалу, потім сиплять деревне вугілля, щоб уникнути гниття кореневої системи. Тільки після цих дій бегонію садять і поливають. Висадку бегонії з горщика необхідно проводити навесні, бажано встигнути це зробити до середини березня місяця, саме тоді встановлюється оптимальна температура для висадження і розвитку квітки.

Полив

Рослина любить вологу, тому стежте за тим, щоб ґрунт не пересихав, а вода в горщику не застоювалася. Що стосується температури, занадто холодна вода не підходить, найкраще якщо це буде вода кімнатної температури.  Важливо також створити хороший рівень зволоження повітря для краси цвітіння.

Добриво

У період формування зав'язі квітучі сорти удобрюють фосфорно-калійними розчинами. Декоративно-листяні потребують азотних добрив. При підгодівлі квітучих видів азотними добривами шанси на цвітіння у них знизяться.

Пересадка

Пересаджують бегонію ранньою весною до моменту їх активного росту. Їх дістають із ґрунту, поміщають у слабкий розчин марганцівки, потім промивають коріння і видаляють прогнилі частини. Після цього квітку садять у більший горщик і ставлять на те місце, де вона стояла, і після висадки часто поливають.  Пересаджувати рослину потрібно тоді, коли ви помітили, що коріння розрослося і звисає зі зливного отвору в горщику.

Догляд взимку

Якщо це кущові та декоративні - необхідно стежити за тим, щоб вологість повітря була достатньою для них.  Накрийте батареї вологим рушником або встановіть зволожувач повітря. Взимку їм потрібна температура не менше +15 градусів. Бульбові бегонії готуються до зими ще восени, щойно їхній період цвітіння закінчиться, їх виносять у темне приміщення і зберігають за 10-15 градусів тепла. Якщо ж бегонії бульбові не готуються самостійно до "зимової сплячки", можна "підштовхнути" їх до цього, знизивши частоту поливу і зрізавши наземну частину.

Коментарі
-->