Барбарис в ландшафтному дизайні саду: цікаві ідеї


Незважаючи на те, що відомо більше 600 сортів барбарису, лише кілька десятків видів використовується для ландшафтного дизайну. Тому ми вирішили розповісти про найбільш популярні його сорти, особливості посадки, правильного догляду та поділитися найцікавішими ідеями.


Сорти і види барбарису для ландшафтного дизайну (Тунберга, Оттава)


Один з найбільш відомих - Тунберга. Для нього властиві пряме зростання, колючі густолисті пагони і сильне розгалуження. Зазвичай він виростає до 1,5 м. Крім овальних листя, його окрасою є червоні плоди довгастої форми. У нього є різновиди, що відрізняються один від одного по висоті, кольором і формою листя:

 • Aurea (1 м) з різнокольоровим листям переважно жовтих відтінків;
 • «Арлекін» (2 м) з яскравими червоними листками;
 • «Захоплення» (0,5-1 м) з листям червоного кольору з жовтою облямівкою;
 • Kelleriis (1,5-2 м) з зеленим листям з білими плямами;
 • Erecta і Hellmond Pillar - рослини з низьким покровом ґрунту та ін.

Окрім Тунберга, популярний корейський барбарис з великими листками і круглими плодами і Оттава з сильно піднятими пагонами до 2-3 м. Серед вічнозелених чагарників заслуговує на особливу увагу Джуліанна.


З якими рослинами поєднується барбарис і як його використовувати в ландшафтному дизайні


Високі сорти, такі як Тунберга, особливо гарні для створення живоплотів, бордюрів або ліній, тому що колючі пагони ускладнюють доступ незваним гостям. Цей барбарис прекрасно переносить обрізку. З нього можна зробити:

 • колони,
 • кулі,
 • шишки,
 • кубики,
 • будь-які фігури цікавих форм.


Стрижка відбувається на початку червня або серпня. Гілки перший раз обрізають на 1/2-2/3, а в наступні роки тільки додають їм форму. Вічнозелені види обрізаються в кінці цвітіння, а листяні - ранньою весною чи пізньою осінню.

Восени листи стають помаранчевими і червоними, утворюють ефектні кольорові поєднання. Червоні ягоди залишаються довго після того, як листя опало, прикрашаючи кущі.

Низькі сорти барбарису допомагають створити оригінальні підстилкові композиції. Їх можна вирощувати в контейнерах. Вони чудово виглядають:

 • в альпійських горах і альпінаріях, рокарії в поєднанні з мохом, камінням і стінами;
 • в садах в японському стилі - з хвойними рослинами;
 • на газонах, галявинах і топіаріях - в оточенні яскравих кольорів;
 • на клумбах і міксбордерах вони створюють насичений фон для квітів та інших чагарників.


Як доглядати за композиціями з барбарису


Вирощувати барбарис нескладно, досить забезпечити йому мінімальний догляд у вигляді зрошення, поливу і вибрати правильну позицію для зростання. Ці кущі також підходять для міських умов, тому їх можна садити на вулиці перед будинком.

Види, що скидають листя на зиму, не потребують родючого ґрунту і вони стійкі до посухи. Їм вистачає середнього, добре дренованого ґрунту із слабокислою реакцією. Вони переносять сильне сонячне світло, але напівтінисті позиції також підходять, але тоді листя стає менш барвистим. Їх пагони дуже рідко замерзають, і якщо це станеться, можуть відскочити від коренів.


Завдяки сильній кореневій системі барбарис виживає навіть в складних умовах, тому він рекомендується для посадки на відкритих площах, а також на пустирях і схилах. Сорт зі світлим і строкатим листям слід садити в світлих місцях, але не на повному сонці. Мініатюри, а також молоді копії сильно зростаючих сортів процвітають принаймні на помірно родючому ґрунті. Хоча вони можуть пережити посуху, ослаблені нестачею води, вони можуть втратити деякі пагони. Краще, щоб ґрунт завжди був злегка вологим.

Вибираючи підходяще місце для посадки, враховуйте те, що ця рослина не може розвиватися близько води. Воно не терпить близького розташування ґрунтових вод, а в тіні листя декоративних сортів барбарису втрачає свій незвичайний колір і практично перестаю приносити плоди.


Барбарис висаджують в ґрунті з нормальним рівнем кислотності. При посадці кількох кущів їх слід садити на відстані не менше 2 м. Для створення живого паркану на 1 м - до 2 кущів. Поливати його потрібно один раз в тиждень. В першу весну після посадки рекомендується підгодувати кущі. Добрива повинні містити багато азоту. Допускається використання добрив, багатих мікроелементами. Рослина часто потрібно послаблювати і рихлити біля нього ґрунт, тому що його коріння сягає глибоко.


Коментарі
-->