Вигонка золотої квітки хризантеми

Хризантема - всіма улюблена осіння квітка, яка привертає увагу строгістю ліній і простою красою. Належить до роду Айстрових. З давньогрецької перекладається як "квітка сонце", на сьогодні відомо понад 29 різновидів.

Види і сорти

У квітникарстві та флористиці найбільш поширені такі:

  • великоквіткові - їх вирощують на зрізання;
  • середньоквіткові, або декоративні. Вони мініатюрні, тому їх висаджують не тільки на клумбі, а й удома в горщику.
  • дрібноквіткові - багаторічні, вони відрізняються високим рівнем морозостійкості.

За формою пелюсток їх також поділяють на прості та махрові. Обидва варіанти дуже красиві й популярні як у садівництві, так і у флористиці в створенні букетів.

Вирощування з насіння

Час висадки - кінець весни, саме в цей час і встановлюється максимально тепла погода і немає загрози заморозків вночі. Садять у лунки, розміщені на відстані 20-25 см між собою, перед посадкою ямки поливають теплою водою і кладуть насіння, потім присипають землею і накривають городньою плівкою. Такий захід необхідний для комфортних умов на місці вирощування. З появою перших паростків плівку знімають, ґрунт акуратно розпушують. Приблизно на 10-12 день паростки підживлюють сильно розведеним розчином "Веселка" або "Ідеал". Як тільки паростки досягнуть позначки 10 см, їх відокремлюють, залишаючи сіянець з 3-4 листочками, інші пересаджують трохи далі. Час цвітіння хризантеми - серпень, якщо ви хочете, щоб вони зацвіли раніше, виростіть розсаду в домашніх умовах, потім пересадіть їх у відкритий ґрунт.

Вирощування розсади в домашніх умовах

Розсаду вирощують у невеликих ящиках за температури, яка відповідає кімнатній. Для висадки використовують спеціальну ґрунтосуміш, яку найкраще вибрати в магазині. На дно ємності для посадки укладають шар битої цегли і потім поміщають насіння. Після висадки потрібно обприскати його водою з пульверизатора. Після того як ви полили саджанці, їх накривають і зберігають при температурі +22. Не забувайте поливати їх, провітрювати і стежити за тим, щоб земля не пересихала.

Поле появи сходів ємність переносять у світле місце і починають адаптувати їх до навколишнього середовища. Для цього слід потроху знімати плівку з них, спочатку на пів години, потім на годину і так далі. Якщо сходи надто густі, пересадіть їх у стаканчики та перемістіть у приміщення з температурою +16 +18. Розсаду висаджують навесні наприкінці травня, можна також на початку літа, коли вже минуть усі нічні заморозки і встановиться тепла погода. Також пагони можна висадити восени, але не пізніше ніж за два тижні до настання холодів. Висаджувати хризантему потрібно на добре освітленій ділянці, де немає вітрів і сильних протягів. Також важливо, щоб у тому місці, де вони будуть рости, не було застою води.

Догляд

Важливим моментом є регулярне удобрення рослин корисними речовинами. У період вегетації їх підгодовують не менше 3-х разів, чергуючи мінеральні та органічні добрива. Виливати розчин потрібно на вологий ґрунт, найкраще якщо це буде після дощу або поливу. Потрібно трохи почекати, поки волога вбереться і потім здійснювати підживлення.

Пересадка квітки

Пересаджують рослину приблизно раз на три роки, раніше цього робити не слід. Пересадку здійснюють навесні, зазвичай у той самий час, що й висаджування квітки, тобто наприкінці травня-початку червня.

Хризантеми взимку

Коли закінчується їхнє цвітіння, необхідно ще один раз удобрити їх калійним розчином, потім зрізати наземну частину. Таким чином вони підготуються до зимового періоду спокою. Квіти морозостійкі, але якщо на вулиці занадто холодно, то краще ділянку з ними накрити. 

Великоквіткові можуть не витримати сильних морозів, тому їх викопують із землею і зберігають у ящиках у прохолодному приміщенні. Також є й інший варіант: ви можете викопати траншею, в яких зможете зберігати хризантеми до морозів, потім траншею накривають і таким чином хризантеми перезимовують.

Коментарі
-->