Температура і умови для посадки цибулинних теплою осінню

Тюльпани, іриси, гіацинти та інші цибулинні квіти прикрасять весняний сад яскравою палітрою всіляких відтінків.

Про посадку рослин слід подбати восени. Залежно від типу рослин і погодних умов, посадку планують таким чином, щоб період активного цвітіння припав на весну.

Жителі південних регіонів можуть починати садити квіти з першої декади вересня. Тим більше, за прогнозом синоптиків, цього року в Україні очікується тепла та суха осінь. Очікується, що у вересні буде всього на п'ять градусів холодніше, ніж в серпні, а істотних опадів цього місяця не передбачається. У жовтні з'являться перші нічні заморозки і тумани, але вдень збережеться плюсова температура. В кінці жовтня можливий мокрий сніг, але денна температура залишиться на плюсовій позначці.

Тенденція до потепління в Україні сприяє садівникам: тепер садити цибулинні рослини можна пізніше звичайного, з поправкою на погоду.

Умови для посадки цибулинних квітів

Тюльпани

Оптимальний час для посадки тюльпанів - з кінця вересня до кінця жовтня. Щоб цибулини не проросли серед зими, раніше їх садити не варто. Посадку краще планувати, орієнтуючись на температуру ґрунту: в лунці завглибшки близько 10 см вона повинна складати приблизно 7ºC. Це оптимальні умови для того, щоб до настання заморозків у тюльпанів встигли відрости коріння, тоді навесні вони зацвітуть вчасно.

Місце для посадки повинно бути теплим і сухим, на сонячній стороні ділянки, захищеної від вітру. Рівень ґрунтових вод не повинен бути високим. Ґрунт повинен бути нейтральним або слаболужним, оптимально підійде піщана. Якщо ґрунт важкий або глинистий, його слід розбавити піском, в кислий потрібно додати крейду або гашене вапно. Землю перед посадкою бажано перекопати і удобрити деревною золою, торфом, суперфосфатом, аміачною селітрою та ін.


Іріси

Осінню посадку ірисів роблять в кінці вересня, при мінімальній температурі ґрунту 12 ° С.

Ділянка повинна бути добре освітленна. Для ірисів підходять нейтральні або слабокислі види ґрунту. На дно лунки глибиною до 12 см викладають дренаж з піску шаром близько 5 см. Верхній родючий шар в рівних пропорціях змішують з компостом і піском. В якості добрив використовують суперфосфат, сірчанокислий калій і золу. Земля повинна повністю покривати цибулину. Після посадки тюльпани треба полити теплою водою.


Гіацинти

Гіацинти не рекомендується садити ранньої осені, оскільки в теплу погоду цибулини можуть прорости, а взимку - загинути при перших заморозках. Орієнтуючись на прогноз синоптиків, посадку потрібно запланувати за місяць до різкого похолодання: приблизно в кінці вересня або на початку жовтня. Середня температура посадкового ґрунту в лунці завглибшки 20 см повинна становити від 7 до 10 ° С. При цих умовах, через 15-20 діб у цибулин з'явиться повноцінна коренева система.

Головне для вирощування гіацинтів - це прямі сонячні промені. Важкий ґрунт «розбавляють» шаром піску товщиною близько 5 см на дні лунки. Місце для посадки вибирають добре освітлене, не схильною до затоплення весняними водами. Ґрунт повинен бути нейтральним, допускається злегка лужна. Якщо ви запізнилися з посадкою, можна посадити цибулини і в листопаді, але в цьому випадку ґрунт слід попередньо утеплити і захистити плівкою від атмосферних опадів.


Нарциси

Нарциси можна садити вже в середині вересня, коли температура ґрунту знизиться до 8-10 ° С і протримається на цій позначці протягом двох тижнів. Для того щоб цибулини пустили коріння і успішно пережили зимівлю, нарцисам потрібно приблизно місяць до настання перших заморозків.

До посадкового ґрунту для нарцисів немає спеціальних вимог. Ґрунт повинен бути легким і родючим. Глинистий ґрунт змішують з піском, в бідний ґрунт додають перегній, суперфосфат і калійну сіль.


Амариліс (гиппеаструм)

Амариліс дуже теплолюбний і чутливий навіть до незначних заморозків: його цибулини гинуть вже при -5 ° С. Оптимальний час для висадки у відкритий ґрунт - літній період, а восени цибулини рекомендується викопувати. Але в умовах теплої м'якої української осені садівники успішно вирощують амариліс на своїх ділянках.

Місце для посадки слід вибирати добре освітлене і захищене від вітру, розташоване з південного боку, і бажано між каменів. Ґрунт повинен бути збагаченим. Цибулину висаджують в лунку глибиною 15 см.


Вдалої вам осінньої посадки і квіткового весняного достатку!


Коментарі
-->