Пишне цвітіння прекрасної астильби

Астильба - тендітна рослина, яка своїми ніжними квітами тягнеться вгору до неба. Привертає увагу завдяки ніжним маленьким квітам, об'єднаним у суцвіття. Як правило, це рослини ніжних відтінків, які прикрасять сад своєю легкістю, і додадуть нотки романтизму. Астильба перекладається "без сяйва", назву квітка отримала від того, що листя у них матове, їм нехарактерний глянцевий блиск. Сортів астильби налічується понад 12, але є ще й гібридні види, які утворилися в результаті багаторічних селекцій.

Гібридні сорти


Найпоширенішими сортами серед квітникарів вважаються:

  • гібриди Аренса - їхня особливість у тому, що цвітіння триває найдовше, а саме в період з липня і по серпень.
  • японські гібриди - невисокі до 80 см, квітки красивого рожевого або білого відтінку. Якщо ви оберете їх, то отримаєте раннє цвітіння, адже квіти цього виду розпускаються раніше за інші, і навіть коли вони засохнуть, все одно зберігають гарний зовнішній вигляд.
  • китайська астильба — їй найкраще підходить сонячна місцевість для висадки. У висоту вони приблизно 1-1,1 метр. Колірна гамма - рожеві, білі, бузкові, лілові.
  • простолиста астільба - невисокі від 20-50 см і до 90 см. Гібриди простолисті і Тунберга не ростуть при високій температурі і сухому повітрі. Ці фактори необхідно враховувати і садити їх у затінку, в прохолоді.

Посадка астільби

Висаджують цибулини астільби у травні-червні в тіні у півтіні. Більшість видів любить вологу і прохолоду, вони прекрасно ростуть у тіні у вологому ґрунті.  Найкраще, якщо ґрунт буде суглинний, з хорошим заляганням ґрунтових вод. Кислотність ґрунту має бути не більше 5-6 pH. Перед висадкою викопують ямки, в які сиплять трохи золи і мінеральне добриво. Дотримуйтеся правильної відстані, вона має бути приблизно 30 см між рослинами.  Після того, як астильбу посаджено, не забувайте поливати її вранці та ввечері, не допускайте пересихання ґрунту. Пересаджувати потрібно не раніше як через 5-7 років, а за умови правильного догляду, то через всі 10 і навіть 20 років.

Добрива

На початку весни необхідно підгодовувати астильбу азотними добривами. Починаючи з середини червня слід живити її калійними добривами, а перед закінченням цвітіння фосфорними. Після того, як додали добриво в ґрунт, його розпушують і мульчують.

Догляд після цвітіння

Після закінчення періоду цвітіння не поспішайте зрізати квітконоси. Зрізати їх потрібно восени, перед заморозками. Акуратно зрізайте на рівень із ґрунтом, а саму ділянку замульчуйте. Такі дії омолоджують рослину, адже ліпше не допускати ситуацію здерев'яніння кореня, інакше для її поділу доведеться докласти багато зусиль. 


Коментарі
-->