Домашні квіти взимку. Як підготувати рослини до холодів

Після активного цвітіння в спекотну пору року домашнім рослинам, як і вуличним, потрібен відпочинок, щоб відновити сили і радувати нас своєю красою наступного року.

Навіщо потрібен період спокою?

Фізіологічні процеси квітів не припиняються навіть у "сплячці". Вони просто протікають набагато повільніше. Зимівля вкрай необхідна. Якщо квіти не зможуть "відпочити", їм заважатимуть частими поливами, підживленнями, вони перебуватимуть у спекотному приміщенні під променями сонця, то ймовірність того, що вони пропустять наступний цикл цвітіння, вкрай висока.

Це пов'язано з тим, що до подальшого цвітіння рослина просто не встигне підготуватися і відновиться. Як результат період "сплячки" затягується. З настанням весни рослина не розквітає. У такому разі людина починає посилено підгодовувати і поливати квітку, і та зі свого боку від виснаження просто гине. Тому важливо з настанням осені правильно підготувати їх до сну. Існує низка загальних рекомендацій, які підійдуть усім квітам без винятку.

Як підготувати вазон до зими?

 1. Вибір місця. Оптимальна температура має бути в діапазоні +12 +16 градусів. Можна зберігати вазон на лоджії, якщо там встановлено утоплення, або ж спорудити невелику зону для зимівлі прямо у квартирі.

Наприклад, ви можете поставити вазон на підвіконня, постеливши знизу теплоізоляційний матеріал. Це може бути пробка, дошки або пінопласт.  Постеливши такий матеріал, горщик не буде підігріватися знизу від батареї і квіти зможуть перебувати в комфортних для них умовах.

Щоб обмежити рослини від тепла з кімнати, можна закрити ділянку з ними поліетиленовою плівкою, закривши віконний отвір і залишивши місце для вентиляції.

 2. Викопування бульб і цибулин та зберігання їх у холодильнику. Деякі рослини краще акуратно викопати, просушити посадковий матеріал і залишити зберігати до наступної висадки.

Як доглядати за зимуючими квітами?

Якщо вони зимують у горщику, досить раз на 3-4 тижні поливати і перевіряти на зараження хворобами і комахами. Якщо ви викопали посадковий матеріал і помістили його в холодильник, час від часу діставайте і переглядайте цибулини і бульби. Важливо, щоб вони не перемерзали і не розм'якшувалися.

Якщо ви помітили будь-які зміни, акуратно зріжте ділянку з ураженням, обробіть її і зберігайте окремо від здорових цибулин і бульб. Догляд за домашніми квітами не складний. Дотримуючись простих правил, ви зможете не тільки забезпечити їм правильний спокій, а й підготувати до красивого і пишного цвітіння наступного сезону!

Коментарі
-->