Як посадити лілейники у відкритий грунт


Лілейники в народі називають «квіткою щастя». Точно підтвердити, що вони мають чарівні властивості ми беремося, але із задоволенням розповімо про всі тонкощі їх вирощування в саду.


Як зберегти лілейники до посадки

Якщо ви купили саджанці лілейників на початку весни, забезпечте комфортні умови для їх зберігання. В першу чергу огляньте кореневу систему рослини. При наявності ознак гнилі, грибкових захворювань, акуратно зачистіть пошкоджені ділянки. Також рекомендуємо провести дезінфекцію, помістивши кореневище в розчин фунгіциду. Таким чином, ви зможете залишити поширення бактерій і мінімізувати ризики виснаження посадкового матеріалу.

Зберігати саджанці лілейників можна в домашніх умовах, в овочевому відділенні холодильника при температурі від 0 до + 3 ° С. Загорніть корінці у вологу тканину і складіть в поліетиленовий пакет. Для харчування корінця додатково можете додати торф. Для доступу повітря зробіть дрібні дірочки.

Безпосередньо перед посадкою помістіть лілейники в воду з додаванням стимулятора росту. Дотримуйтесь пропорції, зазначені виробником. Як альтернатива деякі садівники використовують сік алое, який володіє подібним дією.


Час посадки лілейників

Висадка кореневищ у відкритий грунт проводиться при відростанні листя на 10-15 см. Оптимальним часом є кінець квітня — початок травня, коли температура прогріється до + 6 + 8 ° С. У разі нічних весняних заморозків рослина не постраждає. Лілейники відмінно витримують зниження температури до -5 ° С.


Як вибрати місце посадки лілейників

Ця рослина відноситься до теплолюбних. Для гарного росту лілійників необхідно бути 6-8 годин під відкритими сонячними променями. При нестачі світла скорочується цвітіння, знижується здатність до вегетативного розмноження. Виходячи з цього, вибирайте ділянку з хорошим освітленням, без затінення. Винятком з правил є темні сорти. Під впливом сонця пелюстки набувають характерний блиск. Щоб уникнути вигоряння, висаджуйте їх в півтіні.

Наявність розгалуженої кореневої системи передбачає необхідний простір для зростання. Відстань між лунками не повинна бути менш як 60-20 см. На одному місці лілейник може рости до 6-8 років.

Лілейник невибагливий до стану грунту, але для повноцінного розвитку слід внести добриво. Якщо у вас суглинний грунт, внесіть перепрілий гній або пісок. Ні в якому разі не використовуйте свіжу органіку, оскільки вона може спалити паростки. Наявність розгалуженої кореневої системи передбачає необхідний простір для зростання. Відстань між лунками не повинно бути менше 60-20 см. На одному місці лілейник може рости до 6-8 років.


Коли цвітуть лілейники після посадки

Для кожного сорту період цвітіння індивідуальний. Як правило, він припадає на початок травня - кінець червня. Унікальність лілейника в тому, що кожна квітка живе всього один день. При цьому на одній рослині формується до 50 бутонів, які розпускаються по черзі. Таким чином, дану особливість практично непомітно.


Чим підгодовувати лілейники навесні

Для повноцінного розвитку рослини потребують додаткового комплексу з мікро і макроелементів. Для підгодівлі підходять органічні добрива, такі як коров'як, кінський, курячий гній. Також лілейники відмінно реагують на внесення мінеральних субстратів.

Використовуйте добрива з високою кількістю таких компонентів:

  • азот: сприяє інтенсивному росту вегетативної маси рослини. Застосовується на початковому етапі вирощування.
  • фосфор: може додаватися на всіх стадіях культивації. Забезпечує нарощування кореневої системи. Регулярне внесення позитивно впливає на стійкість лілейника до хвороб.
  • калій: потреба в даному елементі особливо зростає в період формування бутонів. Сприяє більш тривалому цвітінню.

Відмінним рішенням є чергування кореневого харчування з підгодівлею в вигляді обприскування. Для вирішення цього завдання є готове комплексне водорозчинне добриво. Також деякі садівники рекомендують, як альтернативу використовувати настій з коров'яку. Обприскування проводите зі зворотного боку листя.

Коментарі
-->