Яскрава та екзотична квітка іксія

Іксія - екзотична квітка, яка також відмінно росте в нашому кліматі.  Виростає від 30 до 70 см, прекрасно виглядає в саду серед розмаїття інших рослин.

Належить до роду ірисових. Являє собою високий квітконос без листя, на якому розташовані колосоподібні суцвіття з квітками у формі симетричних зірочок. Колірна гама рослини дуже широка. Квіти іксії нагадують собою веселку, вони такі ж строкаті та яскраві.

Квіти прикрашені листям, яке росте прямо з бульбоцибулини. Цвіте іксія протягом 3-х тижнів. Період її цвітіння - кінець весни-початок літа. На ніч бутони закриваються і розпускаються вранці з першими променями сонця. Рослина має дуже ніжний, ледь вловимий аромат, який наповнює весь сад у період цвітіння.

Сорти

У садівництві найбільш популярні такі види іксії:

  • Гімменокаліс, або Гімменокаліс приємний;
  • зеленоквіткова;
  • гібридна;
  • плямиста;
  • помаранчева.

Іксія посадка і догляд

Оскільки це екзотична квітка, вона досить вибаглива, любить хороше освітлення і рясний полив. Висаджуючи іксію у відкритий ґрунт, необхідно вибирати сонячні ділянки, розташовані на віддалі від дерев. Іксія не любить холодів, тому оптимальним варіантом для неї стане сонячна місцевість, добре захищена від вітрів і протягів.

Висаджують її в лунки на глибину 8-10 см. Добре росте в родючих і легких ґрунтах. Варто зазначити, що на зиму її краще викопати, оскільки бульбоцибулини можуть загинути навіть при такій температурі як -1 або -2.

Доглядають за рослиною так: у спекотні сухі дні обприскують листя з пульверизатора. У період бутонізації поливають рясно теплою водою. Також час від часу видаляйте відцвілі бутони і листя, щоб рослина не витратила на них свої сили.

Іксія після цвітіння

На зиму бажано акуратно викопати іксію, просушити бульбоцибулини і зберігати їх у прохолодному приміщенні. Навесні іксію висаджують назад у ґрунт.

Розмноження і пересадка

Розмножується діленням бульбоцибулини. Іксія, висаджена від поділеної бульбоцибулини, розквітає через 3-4 роки. Розподіл відбувається таким чином: бульбоцибулину акуратно розрізають таким чином, щоб на ній було кілька бруньок і частина бульби з корінням. Потім розрізи присипають золою і розміщують посадковий матеріал у ґрунт на глибину 3-4 см. Поділ цибулини і пересадку варто проводити навесні.

Коментарі
-->