Чому не цвіте півонія після пересадки


Півонії ефектно прикрашають будь-яку присадибну ділянку, роблячи її більш яскравою, витонченою, і тому їх так часто використовують садівники. Однак після їх пересадки нерідко з'являються проблеми з цвітінням. Саме час розібратися в причинах, за якими рослина погано розвивається, а також ознайомитися з правилами грамотного догляду за нею.

Причини, чому півонія може не цвісти після пересадки

Відразу кілька факторів можуть чинити шкідливий вплив на рослину:

 • Півонія пересаджений «не в те" місце. Якщо рослина відчуває дискомфорт, його основні ресурси йдуть на те, щоб вижити, а сил на цвітіння і зовсім не залишається. Для гарного росту і пишного цвітіння рекомендується пересаджувати півонії в максимально сонячні й освітлені місця без вітрів і протягів.
 • Були допущені порушення під час пересадки. До цієї процедури необхідно підходити з особливою відповідальністю. При пересадці куща занадто глибоко або в безпосередній близькості до поверхні він не буде повноцінно рости. Шар землі в 5-7 сантиметрів — оптимальний варіант.
 • Півонія вимагає поживних речовин. У весняний та літній сезони кущ необхідно підгодовувати — тоді він якомога швидше потішить пишним цвітінням.
 • Рослина потребує вологи. У весняний період настає бутонізація — саме тоді поливи повинні здійснюватися на регулярній основі. На одну рослину йде приблизно 3-4 відра з водою. Ідеальний час для поливу — коли сонце знаходиться в менш активній фазі — рано вранці або ближче до вечора.
 • Півонія страждає від хвороб і шкідників. Їх нашестя не дозволяє півонії цвісти належним чином. Напасті у вигляді попелиці, нематоди, тонкопряду, бронзовок, хвороби Лемуана суттєво знижують ймовірність успішного розвитку.

Коли починають цвісти півонії після пересадки

Садівникам, які чекають коли ж на кущах даних рослин з'являться перші квіти, варто запастися терпінням. Багато в чому на час появи півоній впливає вік матеріалу для посадки. Якщо дотримуватися основних правил по догляду, цвітіння відбудеться вже через рік після посадки. А ось саджанці півоній в контейнерах цвітуть буквально через пару місяців після посадки.


Як доглядати за півоніями, щоб вони цвіли?

Півонії будуть повноцінно цвісти в тому випадку, якщо грамотно доглядати за ними:

 • Регулярно і правильно поливати. Якщо влітку дощ і холод, полив не потрібен, але у випадку зі спекою доведеться робити це з урахуванням певних правил. Так, в спекотну погоду полив здійснюється раз на тиждень. Необхідно максимально насичувати рослину вологою в кінці весни й початку літа, коли спостерігається швидке наростання кущів і формування квітів. Черговим важливим періодом вважається середина липня-серпня при закладанні бруньок відновлення.
 • Рихлити грунт навколо кущів. Дана робота повинна виконуватися після дощів і поливів — лише в такому випадку коріння будуть повноцінно дихати й постійно розвиватися. Під час розпушування ґрунту біля стебел не варто старатися і заходити на глибину понад 5 сантиметрів. У більш віддалених зонах допускається поглиблення на 10-15 сантиметрів.
 • Вчасно підгодовувати півонії. При попередньому удобренню посадкових ям добривами наступні два роки вони не потребуватимуть підгодівлі. На третій рік знадобиться 4 підгодівлі щосезону.
 • Видаляти бутони. Обов'язкова умова для рясного цвітіння півоній. Особливо активно цю процедуру варто проводити в перші 2 роки після посадки, бо через масове цвітіння коренева система не розвивається належним чином. Коли бічні бутони почнуть досягати розміру горошини, вони повинні відразу видалятися.
 • Омолоджувати кущі рослини. Як відомо, на одному місці півонії здатні виростати десятки років. Однак в більш «старшому» віці вони починають цвісти менш активно. Тому кожні 10 років квітка викопується і ділиться таким чином, щоб кожна нова частина супроводжувалася 3-4 бруньками. Виконання цієї процедури допускається виключно в серпні.

Як правильно пересадити півонії

Якщо ви помічаєте, що кущ сильно виріс і заважає іншим рослинам або займає дуже багато простору і порушує концепцію дизайну привертаючи зайву увагу, значить саме час починати процедуру з пересадки. 


Пересадка після поділу куща повінії

В першу чергу варто уважно подивитися на переплетені корені для визначення потрібних частин. Старий корінь дасть безліч відходів. Його розрізають таким чином, щоб на одній частині були присутні по 3 нирки з 3-4 бічними коренями. Кожна з частин ретельно оглядається, очищається, обприскується бордоською сумішшю і залишається на добу під навісом. Перед тим як висаджувати коріння, вони замочують в розчині марганцівки на пару годин. Якщо в посадковій ямі виявлені грунтові води, необхідно зробити дренаж.

В процесі пересадки беруться до уваги такі чинники:

 • Відстань. Між кущами має бути як мінімум метр вільного простору.
 • Коріння акуратно заглиблюються в землю.
 • Посадкова яма заповнюється шаром грунтосуміші, що складається з торфу, дернової землі, піску, перегною, суперфосфату, деревної золи поряд з сульфатом калію і залізним купоросом.
 • Зверху засипається шар землі, корінь встановлюється в поглиблення.
 • Після насипу грунту кущі поливаються й ущільнюються.


Пересадка з контейнера (горщика)

Другий варіант передбачає пересадку квітучих півоній з контейнерів (або тих що мають бутони). В такому випадку необхідно починати виконувати всі вищеописані заходи відразу після отримання товару. Ці саджанці вже мають зелену масу і хорошу кореневу систему, а після пересадки просто продовжують рости без якихось особливих зовнішніх змін.

Таким чином, якщо знати про причини відсутності цвітіння півоній і своєчасно визначити їх, а також правильно доглядати за рослиною і грамотно пересаджувати його, можна буде розраховувати на повноцінний розвиток рослини, зовнішній вигляд якої буде тішити вас довгі роки.


Коментарі
-->